Intervju s igračem (internacionalno): Chisum

WiCkED

Administrator
Reaction score
36
Dugogodišnji igrač Chisum sa internacionalnih verzija u ovom intervjuu govori o svojim iskustvima i otkriva različite trikove i savjete – za početnike i za napredne gospodare ratova.

1. Pozdrav Chisum, hvala što si izdvojio vremena za intervju. Za početak, možeš li nam reći nešto o tvojoj karijeri u Plemenima?

Sve u svemu, moja aktivna karijera nije baš duga kad je usporedimo s nekim igračima. S igrom sam započeo negdje oko kraja 2004/početka 2005 godine, kad me je prijatelj pitao da li hoću igrati s njim. Tako sam uskoro otvorio račun na svijetu 3, gdje sam ostao nekih godinu i pol, kad sam odustao zbog premalo vremena za igru. No "ovisnost" je bila jača i nakon kratkih epizoda na DE6 i DE10, vratio sam se u igru u proljeće 2007 na svijetu DE12.

Krajem 2009/početkom 2010 sam primijetio kako sve više prijatelja iz plemena odustaje od igre zbog zauzetosti školom ili poslom, pa sam i ja sve više razmišljao o prestanku jer bez njih mi igra nije toliko super.

Ponekad sam kratko igrao DE15 ili DE16, čak i .ES, tek toliko da isprobam neke nove stvari. Igranje više od jednog svijeta jednostavno nije bilo moguće s moje strane, budući da nisam imao vremena za to, unatoč tome što sam radio posao koji mi je omogućavao da se spojim u igru kad god to želim.

Tada, kad je beta puštena u rad prošle godine, ponovno sam se zaželio igranja. Sada obično igram beta svijet ili sitam račun nekom od starih prijatelja s nekih od DE svjetova. Ponekad mi zatreba i "veći" račun u normalnom okruženju igre da testiram ili reproduciram neki od bugova ili mogućnosti koje se mogu naći na beta svijetu.

Uključen sam također i u projekte izvan "normalnih" Plemena kojima sam se priključio prije 2-3 godine.

2. Što misliš, koja je najbolja strategija u ranoj fazi igre?

Moja strategija je jednostavna, a zove se aktivnost. Po mojem mišljenju, kako bi bili uspješni, morate biti jako aktivni - stalno farmanje i gradnja napadačkih jedinica, držanje susjeda pod kontrolom, dizanje akademije čim prije i noblanje drugog sela (naseljenog i isplativog) na dobroj udaljenosti od prvog sela. To odmah vodi do bržeg rasta, budući da imate više jedinica s kojima možete farmati itd. Bodovi dolaze sami po sebi, čak i ako neko vrijeme ne dižete rudnike itd.

3. Što misliš, koje su najveće zamke za početnike?

Nažalost, ima ih dosta puno kada počinjete. Najproblematičnija, iz moje perspektive, je kombinacija neaktivnosti i neiskustva. Plemena su u principu jednostavna igra koja se može "pohvatati" dosta brzo.
Novi igrači dosta puta krenu igrati podcjenjujući faktor aktivnosti koji je, kao što sam i prije rekao, ključan.
Također, mnogi od njih ne pročitaju pomoć unutar igre, postojeće tutoriale itd. Tako da hrabro grade svoje selo, ne obazirući se na gradnju jedinica, sretni što im se bodovi povećavaju, te vrlo brzo postaju izvor resursa za susjede.
Mnogi od njih tad naprave grešku čekanja novog svijeta kako bi počeli ispočetka, misleći da ako su među prvima na novom svijetu da imaju puno veće šanse. Po mojem mišljenju, puno više smisla ima početi na istom svijetu, u vanjskom prstenu sela, pokušavajući neke stvari i učeći igru. Mnogi se i demotiviraju ako su meta stalnih napada, a uvijek postoje načini za uzvrat.

4. Komentirali smo ranu igru, no što je kod kasnijih faza igre? Koju strategiju slijediš tada i zašto?

Kasnije u igri su po mojem mišljenju strpljivost i izdržljivost najbolje strategije. Direktne fronte su obično dobro blokirane, tako da je najbolje napadati i "istrošiti" neprijatelja kroz napade na širim frontama.
Vaš ego i rank u plemenu bi trebali biti na drugom mjestu, uvijek se više isplati razmišljati taktički kako bi pleme profitiralo.

5. Koliko su bitni ostali igrači/tvoje pleme u toj strategiji?

U početku možete igrati kao solo igrač, no kasnije je jako teško bez plemena ili prijateljskih suigrača. U suprotnom možete samo gledati kako vaš račun preuzimaju neprijatelji.
Ukratko, bez funkcionirajućeg plemena čak i najbolja strategija nije dovoljna.

6. Što nam možeš reći o najdražoj jedinici?

Sve jedinice imaju svojih prednosti i nedostataka. Odabir najdraže je dosta težak, na kraju krajeva kombinacija jedinica je nužna za uspjeh. Nemojte se previše fokusirati samo na najdražu jedinicu.

7. A što tvoje korisničko ime znači za tebe?

Da budem iskren, nemam posebnu povezanost sa svojim korisničkim imenom. Budući da sam totalno nekreativan po tom pitanju, jednostavno sam pokupio ime filma koji se vrtio na TV-u kad sam kreirao račun na DE12. Koristim ga i dalje, kako ne bi morao pamtiti previše podataka i lozinki, no ne mogu baš reći da ga previše volim. ^^

8. Jesi li korisnik Premiuma?


Naravno. Premium račun pojednostavnjuje administraciju računa i pomaže u smanjenju vremena koje se troši na pojedine zadatke, tako da se možete koncentrirati na stvarno bitne dijelove igre. Do određene veličine možete igrati bez premium računa, no kad krenu napadi u velikim brojevima, stvari počinju biti komplicirane.

9. Što ti je najveći izazov u Plemenima?

Po meni, najveći izazov kojeg s kojim se uvijek susrećem je kako uništiti neprijatelje zajedno sa ekipom iz svojeg plemena.

10. Što najviše voliš kod ove igre?

Ako pogledate razloge zbog kojih sam odustao prvi puta, očito je. Znači: komunikacija i prijateljstvo unutar plemena su mi vrlo bitni.

11. I na kraju, ne i najmanje važno, imaš neku glazbu za preporučiti za slušanje kod igranja Plemena?

Za mene odabir glazbe uz Plemena ovisi o dobu dana ili o raspoloženju. Obično preferiram slušanje najdraže rock stanice, no ponekad odaberem i nešto opuštajuće poput klasične glazbe. To je definitivno veliki kontrast, no meni odgovara ^^
 
Top