Mala škola gfx-a

DeletedUser

Guest
Evo mjesto gdje mozete sve pitat o radu u photoshopu, pravljenju sigova, manipulacijama itd, a slobodno i pokoje o drugim srodnim programima:)tipa cinema4d itd..
ubacivat cu neke osnove i bez pitanja:D

uglavnom ko zeli naucit, moze se tu javit i pitat sto ne razumije, pa i ako bas nista ne razumije:D
 

DeletedUser

Guest
ja bas nista ne razumijem a volio bi naucit

daj mi reci sa kojim programom da pocnem i kako ce mi bit najlakse :D
 

DeletedUser

Guest
pa za pocetnika najbolje je od photoshopa pocet,ima jednostavnijih programi ali ne daju pravu mogucnost da se nesto nauci radit, ni mogucnost razvoja. :p
 

DeletedUser

Guest
daj mi link gdje da skinem taj

i ako moze male upute kako se koristi jer sam bas duduk sto se tog tice :D
 

Kontreras

Member
Reaction score
0
ja bas nista ne razumijem a volio bi naucit

daj mi reci sa kojim programom da pocnem i kako ce mi bit najlakse :D

skini sebi gimp...on ti je besplatan a i skontaćeš osnove fotošopa...ja sam tako naučio dosta...tamo naučiš svakakve pojmove i alate koji ti koriste...photoshop je barem meni bio prekomplikovan za početak..



Deja, šta je rendering? vidjeh to kad sam čitao nešto o cinema 4d :)
 

DeletedUser

Guest
Neznam ni ja otpoceti je li to samo uredjivanje gotovih slika ili,kakvi se programi koriste,sve osim Photoshopa jer je tesko.
 

DeletedUser

Guest
skini sebi gimp...on ti je besplatan a i skontaćeš osnove fotošopa...ja sam tako naučio dosta...tamo naučiš svakakve pojmove i alate koji ti koriste...photoshop je barem meni bio prekomplikovan za početak..



Deja, šta je rendering? vidjeh to kad sam čitao nešto o cinema 4d :)

rendanje je princip spasavanja rada koji je zajednicki u svim 3Dprogramima, znaci dok ti scenu napravis, izmodeliras, svijetlost , pozadinu,itd stavis, sve napravis, da bi ju spasio, bilo kao sliku ili neku animaciju, 3d program obradjuje/renda/potom spasava svaki frejm animacije pojedinacno..
proces traje dugo ovisno o kvaliteti scene, sjenama, svjetlu, i moze da bude dug cak i do 10tak sati samo za jednu jedinu sliku.
 

DeletedUser

Guest
daj mi link gdje da skinem taj

i ako moze male upute kako se koristi jer sam bas duduk sto se tog tice :D

imao sam ja negdje interaktivni tutorijal gdje imaš sve stvari koje treba znati a da bi bio pro nije dovoljno znati sve to već bitna je ideja...

uganjaj me na skype pa ti dam i link za download posto je ovdje kao ilegalno stavljati pirate sa kariba :D
 

Kontreras

Member
Reaction score
0
rendanje je princip spasavanja rada koji je zajednicki u svim 3Dprogramima, znaci dok ti scenu napravis, izmodeliras, svijetlost , pozadinu,itd stavis, sve napravis, da bi ju spasio, bilo kao sliku ili neku animaciju, 3d program obradjuje/renda/potom spasava svaki frejm animacije pojedinacno..
proces traje dugo ovisno o kvaliteti scene, sjenama, svjetlu, i moze da bude dug cak i do 10tak sati samo za jednu jedinu sliku.

Hvala :)
 

bosanac ba

Member
Reaction score
0
imao sam ja negdje interaktivni tutorijal gdje imaš sve stvari koje treba znati a da bi bio pro nije dovoljno znati sve to već bitna je ideja...

uganjaj me na skype pa ti dam i link za download posto je ovdje kao ilegalno stavljati pirate sa kariba :D

gay

on: 3ds max, deya jel' to da skidam ili cinema 4d ili nesto maya :O
 
Top