Pitanje!

Status
Not open for further replies.

DeletedUser

Guest
E ovako moj lega je u par dana (2-3) dana napadnut više od 15 puta od strane istog igrača. Što on može napraviti po tome pitanju?
 

kenoo

Member
Reaction score
0
Ne znam da li sam jos negdje vidio ovakvo pitanje, ali definitivno je zanimljivo hahahha... Moras da napises vise informacija da bi ti neko objasnio sta da radis u tom slucaju. Pretpostavljam da ni jedan ni drugi niste imali dodira sa igricama poput ove?
 
Last edited:

DeletedUser

Guest
Ma sa cime da se brani ima 400 bodova a taj koji ga napada ima 1000... Napada ga par puta dnevno neda mu da se razvija i tako vec tjedan dana... Ja ne znam dali se vi sprdate ili jednostavno niste shvatili pitanje?!
 

AT ANIMAL

Super Moderator
Reaction score
2
E ovako moj lega je u par dana (2-3) dana napadnut više od 15 puta od strane istog igrača. Što on može napraviti po tome pitanju?

Prvo i osnovno razlog zbog kojeg je stalno pod napadima, jer je napadac ocito shvatio da je farma. Zasto ti prijatelj nema vojske je zato sto je vjerovatno kasnije startao i vjerovatno je napadac kudikamo aktivnij od njega sto se vidi po broju napada. Predlazem ti prijatelju

1. podignuti skroviste na level 10, odnosno maximum
2. nastojati biti sto aktivnij, ukoliko u određene periode nemoze biti aktivan da si pronađe sitera, a kako si mu prijatelj to ti nebi trebao biti problem
3. Da sustavno podize vojsku i sa tom vojskom sto vise pljacka barbarska sela i da nastoji da mu vojska nikad nije u selu
4. Da podize zid
5. Također i farmu, radi milicije koja ce mu dati dodatnih besplatnih obrambenih jedinica
6. Ukoliko nije, da pod hitno pronađe pleme u kojemu ce biti sluha za njegov problem te ce zajednicki organizirati akciju deffanja igraca pod uvjetom da digne zid na pristojnu razinu. U tome ce mu i moral pomoci jer ce napadac sve vise biti bodovno veci, pa ce ti prijatelju moral također ici na ruku.

Također ovo su samo naputci koji iskreno i nemoraju nuzno pomoci, jer postoji mnogih ako. A sobzirom da je napadac odlucio da nece odustati tek tako, kao zadnju mjeru predlazem tvom prijatelju da se restartuje i odabere kontinent za koji misli da ce imati manje problema sa vecim igracima od sebe te se aktivnije posveti igrici ukoliko svremenom nezeli dozivjeti identican problem.

p.s također gyorke je dao link na dobar turitorial.

l.p AT
 

kenoo

Member
Reaction score
0
Svaka cast za AT-a sve je lijepo objasnio u ovom a takodje i gore je Gyorke pomogao sa linkom.

Bilo bi lijepo da se podrska malo vise ukljuci oko ovih dijelova foruma gdje ima tutoriala i ostalih stvari koji mogu pomoci ovim novim igracima, bar slanjem onih poruka ingame sto se koriste za razne obavijesti, sa linkovima ovih tutoriala itd itd, da se malo podigne koristenje ovog externog foruma upravo od strane pocetnika. Svaki novi svijet je sve manji i manji i kada se uporedi sv1 i sv10 razlika je ogromna. Nesto ocigledno ne funkcionise kako treba.

Isto tako svi ovi "proo" igraci bi mogli malo odgovarati na ova banalna pitanja i pokusati pomoci ovim pocetnicima, a ne podsmijavati ih jer ne znaju. Koliko imamo igraca na novim svjetovima mogli bi i hr. servere pogasiti. Sto vise ljudi nauce to kvalitetniji serveri ce biti.
 
Status
Not open for further replies.
Top