Poštovanje svima..

ja sam bio pro

Well-Known Member
Reaction score
171
Dobro veče svima vama, nikoga ne mogu da prisilim da pročita sledeći tekst, stvarno nikoga na vama je da odvojite vaše vrijeme i da pročitate i razmislite o onom što ću vam pokušati reći ovdje.

Ovo je igrica, na ovoj igrici svi smo mi ponekad pokazali našu dobru stranu, kao i našu lošu stranu. Svi smo pokazali dobrotu, pokazali smo i zlobu svi mi, počevši od mene pa do svakog od vas. Većina me znate, po prvi put u životu hoću da budem inicijator akcije koja je važnija od svih akcija do sada za svih ovih godina i godina..

Svijet ne mogu promjeniti, ali ono što mogu i ono što sam uspio jeste to da sam promjenio sebe, ne znam koliko aktivnih igrača trenutno ovdje ima, ali da ima sigurno ima, tako da cu svoj kredibilitet na ovoj igrici za sve ove godine igranja iskoristiti da ovaj teskt dođe na svaki kutakt svakog foruma.

Svi znate u kakvom vremenu živimo, nikome život nije '' potaman '' , sve ja to shvatam.. život možemo da poredimo sa ovom igricom iz razloga što pojedinac u životu kada hoće da napravi krupnu stvar njegove su šanse dosta manje, kada je grupa ljudi uključena to ide mnogo bolje baš kao i na ovoj igrici.

Mnogo puta je na ovoj igrici bili svađa radi nacionalanosti, ovo ce biti prilika da pokažemo da veze između igrača postoje i van igrice koju nam je osmišljena od pametnih ljudi da nam remeti naš pravi život. Volio bih da ovo svima nama bude dokaz da smo prije svega ljudi, da igrica sluzi za ubijanje vremena, da kada pričamo o ozbiljnim stvarima da ćemo svi pokazati našu ljudskost. Vecina nas koja igra ovu igricu je punoljetna, zato sto nemamo bas mnogo novih igraca radi novih igrica koje konstantno izlaze. Dakle svi imamo godine, svi znamo šta je život, svi znamo kako se život moze okrenuti..

Bilo to na vašem poslovnom planu i vašem ljubavnom životu..ma u svakoj svrhi vašeg zivota svjesni te da se za noć sve moze pretvoriti u pakao, i sve se moze pretvoriti u raj..

Evo o čemu se radi, krenut ću redom. Mnogo igrača sam upoznao na ovoj igrici stvarno mnogo, ova igrica je meni u životu dovela brojne osobe sa kojim danas volim da sjednem, pijem kafu, pijem pivo , jedem i uživam.. Barem meni lično i drago mi je što sam član ove jedne grupe..

Postoji jedna osoba kojoj je potrebna naša pomoć i ja vas molim da ovo pažljivo pročitate. Prije par godina sam upoznao jednog momka, njegov nick na igrici je '' Kralj Nedo '' i njegov drugi rachun gdje igra sa dualima '' Persejus '' .. Lično mi iz SPQR znamo tog momka, ja sam ga upoznao na način kada sam počeo da studiram u Tuzli, on inače radi za firmu '' GIPS '' kojima to nije poznato to je firma za prevoz građana, znači naš Nedo je šofer autobusa.

Nedina plata je 500-600 konvertibilnih maraka, ili kome je lakše oko 320 eura. Nedo je relativno mlad , nisam ne znam koliko tačno oko 27-28 godina.
Ja sam ga upoznao, i mnogi iz mog saveza su ga upoznali, danas dana 28.02.2017 godine par naših igrača je sjedilo po ne znam koji put i pričali smo o ovoj temi i sam Nedo je imao pauzu na poslu i došao je da popije jednu kafu sa nama i morao je da se ispali na posao.

Evo o čemu se radi, Nedim Husičić je doživio nesreću u vidu materijalne štete, i sam mogu reći dok je materijalna šteta to je u granicama okej, sve dok nisu u pitanju zdravstveni problemi, što živimo u jebenom svijetu gdje će vas pustiti da ležite da crknete, da dozivate sve Bogove i u koje vjerujete i sve sve sve.. Ponavljam Nedim je doživio nesreću kao šofer u vidu materijalne štete


SLIKA :

17090972_391552557878686_140690191_o.jpg

Nedim je imao udes, u kojem se tereti od svoje firme da mora da izmiri popravak busa, iznos za popravku mu je napisan i on iznosi : 1.175 KM , ili približno oko 600 eura.

17092062_391553121211963_198646028_n.jpg

To gledajući nije veliki iznos, da čovjeku od tada nije krenulo sve '' nizbrdo '' . Njegova plata ponavljam iznosi oko 300 eura. Pri tom Nedim je oženjen , ima djevojčicu koja ima 6 godina, ima ženu. Sada mjesečno to jest od mjesečne plate nakon odluke da on mora da izmiri štetu a to je se odugovlačilo i pokušalo je se dokazati da on nije kriv kao i što nije jer saobracaj u Tuzli i okolini je grozan. Znači pokušalo je se dokazati da on nije kriv, da nije duzan snositi tršokove. Došla je presuda od koje ce se njemu odbijati dobar dio plate, koliko sam shvatio čitavih 50% .

Matematički od 600 km ostaje mu 300 km, od tih 300 km što mu ostane mora da plati mjesečnu ratu kredita a koliko sam shvatio ona iznosti oko 120 KM, 300-120 je 180 KM, ili vam ga 95 eura priblizno.. :)

Kako neko može da plati račhune, obezbjedi sve sa čitavih 95 eura.. to vam je dokaz u kakvoj drzavi zivimo, sve je ovo materijalna šteta, ako Nedi pomognemo da skupi da ranije plati i da mu se ne obija od plate da dobije puni iznos svoje plate on ce biti sretan a vi veći čovjek.

Pričao sam sa Nedimom on mi je dao dozvolu ovo da napišem, ja vas pitam kakva situacija treba biti u vašem domu da se mora javno napisati ovako nešto? Razmislite svi vi redom.

U ovome sramote nema, svi smo mi ljudi, ljudi od krvi i mesa, svi imamo iste potrebe, da jedemo, da pijemo, da dišemo baš svi imamo potrebe. Sve vas je život opucao po ušima manje ili više, večeras moze biti sve okej, sutra ujutro vec ne mora.. bilo ko da je u pitanju isti bi tekst napisao, ja vas molim ponavljam ja ne mogu promjeniti ljude, ja ne mogu promjeniti svijet ali sam uspio promjeniti sebe.. i mi bez ovoga koji se poznajemo ćemo pomoći Nedi lično pomoci cemo koliko mozemo, ja cu krenuti od sebe, prva stvar koju budem sebi htio kupiti necu je kupiti nego cu taj novac ostaviti za njega , ja, i svi koji su večeras bili sa mnom sjedili na kafi da njemu pomognemo.

Svi mi potrošimo onih 10 KM .. baš svi .. neko ode u kladionicu opuca par slučajnih tiketa ode 10 km , nece se okrenuti, nece se zamisliti nece mu biti zao, opsovat ce i zaboraviti kroz 15 minuta i da je imao tih 10 km. Svi koji puše kupit ce cigareta, izaci ce u subotu platit ce onaj sok puno više od stvarne cijene..

Zamislite da svaki treci igrač koji ovo pročita uzme tih 10km ode do najblize banke i uplati, bukvalno za tri dana bi pomogli nekom ko ce ovo vuci i godinu i po do dvije.. svima nam se ovo može desiti bukvalno svima, u ovome ne treba da bude sramota i stid sasvim normalna ljudska stvar.. zivimo u takvom vremenu da ce vam rođena famelija uzeti ispred nosa i staviti u svoj džep malo je ostalo pravih ljudi na ovom svijetu, ali i to malo što ima ono će funkcionisati.. ja apleujem i molim vas , ne znači vam tih 10 km ništa, bili vi iz Bosne, Hrvatske, Srbije, bili vi balije , vlasi, šokci, pagani, cigani, anamoni , budite sta hoćete, koga boli briga, zovite sebe kako hoćete ali ste svi ljudi. Zajedničkim snagama brzo mozemo pomoci ovom momku. Ja cu vam ostaviti kontakt od njega .



Ime i prezime : Nedim Husičić .
Lokacija : Tuzla .
Facebook profil
: https://www.facebook.com/profile.php?id=100010718357701

Broj telefona : 061 / 496 / 131 - 0038761496131 .

Pomoću toga , možete stupiti u kontakt sa tim momkom, kontaktirati ga i ako zelite pomoci dogovoriti se za bilo koji način uplate.

Način na koji smo osmislili :


Broj bankovnog rachuna Nedima : 4246 5600 3435 8803 .
Hypo aldrie bank .

Dovoljno je samo uci u banku, uzeti uplatnicu, ispuniti, 5-10KM koliko je ko u mogucnosti, ko moze i više nije problem samo popuniti uplatnicu i uplatiti, dvije minute posla samo dvije i samo jedan dio na jedan dan da preskočite ono što bi uradili.

Ako vam ovaj način nije poznat imate razne načine imate kontakt od momka i mozete ga kontaktirati i popričati s njim.. jer meni i mojim prijateljima koji ga znamo je stalo da mu pokušamo pomoci , pitali smo ga za dozvolu, pitali smo ga i rekli mu Nedo svaki normalan čovjek ce razumiti, da tu neme stida i srama da se to svakome moze desiti, i sve ovo je ponavljam sa njegovom dozvolom..

Ne znam šta bih vam rekao više osim da dobro razmislite, samo dobro da razmislite u kakvoj situaciji je on i da budete svjesni da se svakom moze nesto desiti i da bi sutra ako bude potrebno, a nadam se da neće nikada i vama ovako nešto pomoci..

Lično znam jednog Josipa :) a znate ga i vi, koji je kad su bile poplave jednom svom prijatelju sa plemena pun gepek stvari u Bingu kupio i odnio mu kuci :) zastao sam, razmislio i meni je to izmamilo trnce, osmijeh i sve ostalo a kako je bilo tek onom ko je to dobio u takvoj situaciji ? Razmislite, volio bih da se više vas odazove na ovo, da uplatite slikate uplatnice da svi to objavimo na jedno mjesto sračunamo i pohvalimo se nečim što je mnogo vece od toga ko je kome jebao mater na igrici, ko je koga restartovao i ko je osvojio svijet, svi da se pohvalimo da smo ispali prijatelji, da smo dokazali da smo van ove igrice obični ljudi, prvi ja pa svi vi ostali !!!

Razmislite, dobro razmislite.. to je sve što cu vam reci, zivot je jedan veliki krug, i svi mi ćemo pod zemlju, šta god vi bili, svi cemo doci u godine kada cemo traziti samo neku osobu da joj kazemo par recenica, gradite prijateljstvo, ljubav , i budite razumni, opet sa druge strane nismo svi u istoj mogucnosti i ko god ne moze pomoci hvala mu što je pročitao, ne trazi se puno, trazi se jedan dio minimalan, svako po malo i bit ce, tako da idemo se pohvaliti nečim drugim a ne samo kako smo koga restartovali, i kako smo mi osvojili i pokorili server, huaaaaaa eto pobijedili smo život sto imamo postignuce da smo pregazili preko ostalih ;)

Razmislite svi, samo razmislite..

Pozdrav svima svi smo mi ljudi, ali malo ko je čovjek.
 

Puma the Ace

New Member
Reaction score
10
Dobro veče svim prijateljima

Povodom ovoga htio bih se zahvaliti onima koji su mi pomogli a mogu vam reci da sam puno sretan sto imam tako dobre prijatelje.

Ova pomoc meni puno znaci a ponajvise mojoj kcerki.

Kada sam dobio odluku za stetu niko mi nije htio pomoc cak su se kolege iz firme u kojoj radim na ruzan nacin posalili.Svima se hvalim koga god vidim da mi ljudi s igrice su puno pomogli, to je kad je covjek sretan
Hvala bogu ima dobri ljudi i svi trebaju bit vas primjer ugledat se na sve vas

Dosao mi je Dino benjo i tarik vjerujte mogao bi s tim momcima sjedit danima i nocima smijali smo se oni su mi donijeli taj osmijeh

Htio bih se zahvaliti nasim kolegama s plemena jer samo ste mi vi pomogli s sv26 i sv 27
Vjerujte ljudi napravili ste spomenik na mom srcu

Puno se zahvaljujem Dini koji je bio inciator ovog dobrog djela

OPET HVALA VAM OD SRCA voli vas vas Nedo <3 do kraja mog zivota cete bit moji prijatelji
 

ja sam bio pro

Well-Known Member
Reaction score
171
Nema na čemu Nedo, aBd u srijedu opet dolazimo kad ćemo podići sa računa u Hrvatskoj i sve ti predati i ovdje objaviti spisak, ipak je novac osjetljiva stvar pa da ne bi bilo kakvih ružnih komentara odlučeno je da ce se popisati spisak da se to objavi javno je ne bih želio da neko nešto pomisli. :)

Za tebe uvijek sve, a i za druge .. ne daj Bože da bilo ko dođe u takvu situaciju ali uvijek možemo pomoći.. svi po ciglu i eto kuće. :) <3
 
Top