Postavke novih servera

Status
Not open for further replies.

piplok

Active Member
Reaction score
0
A zasto je cista glupost? Imas li neko obrazlozenje?
Koliko bi po tvom misljenju trebalo biti dopusteno sittova?

Rekao sam da se ova pravila primjenjuju vec na drugim serverima i da nisu nista novo.
Novitete koji su se pokazali kao dobri na drugim svjetovima trebalo bi i mi da uvodimo.

balkanac i obican covjek nisu isto, to treba odavno da znas :)

glupost je zato sto ne bira siter kome ce ostavit sit, nego se mora igrac kojemu ostavlja sit usaglasit, a to koliko ce neko imati sitova je cista volja i nista drugo

sto se tice suzbijanja multi racuna na taj nacin (prva 3 prijedloga) do nekle gura ali postoje proxy serveri koji se koriste za multi racune, tako da ponovo ne dobijas mnogo :)

najbolje je vrati stanje kakvo je prije bilo i gotovo, cak nez da li je hr server bio upoznat sa tim, ali na ba se prije nekoliko mjeseci spominjalo da ce plemena preci u 3D verziju za sto bi trebao kupiti novi monitor cija cijena nije mizerno mala, nego je za vecinu prihoda nasih ljudi gastronomska a i nije niko blesav zbog neke igrice kupovati monitore i to jos kao mogucnosti + sponzor taj neki iz JAR je davao da uz nadoplatu dobijes logo plemena, uuuuuu

a znas li kakav je odgovor bio na cijenu?
provedeno je istrazivanje i oko 80% ispitanika bi moglo priustiti taj monitor, aha bi u slucaju da su vecinom politicare ispitivali, vrati dosta stvari na staro smanji cijenu premiumu ne zafrkaji igrace i biznis ima da ti cvjeta
 

DeletedUser

Guest
ja sam za prijedlog da se pennyu zabrani igrati na hr10

Podrzavam. Odmah smo rijesili pola problema. haha

@ piplok: Proxy serveri se vrlo vrlo lako otkriju.
Nisam ja Balkanac,ja zivim u Jugoistocnoj Evropi.
I pusti Dosije X i 3D monitore, ovo je php igra....

glupost je zato sto ne bira siter kome ce ostavit sit, nego se mora igrac kojemu ostavlja sit usaglasit

Ovo te nista ne kontam...
 

piplok

Active Member
Reaction score
0
Podrzavam. Odmah smo rijesili pola problema. haha

@ piplok: Proxy serveri se vrlo vrlo lako otkriju.
Nisam ja Balkanac,ja zivim u Jugoistocnoj Evropi.
I pusti Dosije X i 3D monitore, ovo je php igra....



Ovo te nista ne kontam...

pretpostavljam da zivis u Hr tako da, koliko god mi bjezali od toga, mi smo balkanci i s time se moramo pomirit :)
ja tebi ozb kazem o cemu je bilo ozbiljne price, pitaj igrace sa ba servera i potvrdit ce ti isto ;)

kako ne kontas, ja ako tebi ostavim sit jesil ti duzan ga prihvatit i brinut se o mom racunu ako to neces?
 

DeletedUser

Guest
pretpostavljam da zivis u Hr tako da, koliko god mi bjezali od toga, mi smo balkanci i s time se moramo pomirit :)
ja tebi ozb kazem o cemu je bilo ozbiljne price, pitaj igrace sa ba servera i potvrdit ce ti isto ;)

kako ne kontas, ja ako tebi ostavim sit jesil ti duzan ga prihvatit i brinut se o mom racunu ako to neces?

Ne zivim u Hrvatskoj. :)
Nisam duzan prihvatiti naravno, ali ti nisi ocigledno shvatio poentu ovog pravila br 4.

A igraci svasta pricaju. Ovo je php igra, browser igra, da bi je napravili u 3D morali bi kompletno sve mjenjati,u sta iskreno sumnjam. :)
 

Smayke

Well-Known Member
Reaction score
487
Vidim da se uskoro otvora novi ba server, sto vjerovatno znaci da ce ubrzo i hr 10.

Moj prijedlog adminima je da ugrade u same postavke servera mehanizme zastite od multija, varanja, iskoriscavanja racuna i slicno.Kako,sasvim jednostavno...

1. Nije dozvoljeno van plemensko deffanje igraca.
2. Da bi deffali nekog igraca on mora biti 7 dana clan vaseg plemena. Ako je bio 7 dana clan plemena,ako napusti pleme ili ode u drugo, opet je potreban ovaj period od 7 dana.
3. Nije moguce unutarplemsko noblanje(samo se ukljuci posjeta kad napadate svog igraca).
4. Jedan igrac moze sittati u istom trenutku najvise 2 racuna, i ukupno sittanje ne smije trajati duze od 30 dana.

Ove cetiri postavke su itekako izvodljive i primjenjuju se na mnogim serverima,a zasto su tako vazne!?!

Svjedoci smo da u igri na hr serverima postoje mnogi multi racuni, da se noblaju racuni unutar svog plemena, da se iskoristavaju tudji racuni, da se mnoga plemena brzo raspadaju, formiraju druga i slicno, igra tribal hug, prave kompletna multi plemena(primjer hr 7 pleme FUTURE, hr 8 plemena Muuu. i SHARK itd.) radi paladina i deffa.
A "pojedini" igraci su se dovoljno izvjestili u tome da im je i nemoguce dokazati taj multi.



Ovim postavkama mi bi sprijecili da se prave multi racuni i koristi deff i paladini od tih racuna jer te moze deffati samo igrac tvog plemena(a pleme ima 30 mjesta). Kad neki igrac napusti igru i ostavi svoj racun, on nece moci biti noblan unutar plemena(vodja plemena omasti brke i pokupi sela), nego mora van, a onda se ne moze 7 dana supportovati. Isto tako svaki igrac ce razmisliti dva puta da li da izda svoje pleme i predje u drugo, jer ako predje onda 7 dana brani sam sebe, nema deffa pomoci od bilo koga,a dok je u starom plemenu ne moze ga supportovati njegovo novo pleme...
Admini ce i na ovaj nacin moci lakse pratiti ko izlazi a ko ulazi u pleme i koji racuni sluze samo za malverzaciju i varanje.
Sitt najvise treba trajati 30 dana, jer je 60 dana previse vremena. Ako ko od nas i ide na odmor,tesko ce to biti vise od 4 sedmice.To je realno.

Volio bih da cujem kritike i misljenja i drugih igraca o ovim postavkama.

pogrešno si čuo!
neće biti više ba servera nikako
 

DeletedUser

Guest
Ma ja bi sitt i minimalan stavio, 30 dana je previse. I tribe limit bi stavio 20 - 25 obzirom na velicinu nasih svijetova da kvalitet plemena dodje do izrazaja, a ne da se povijest svijetova ponavlja.

Evo vidim tamo na glasovanju, dosta "velikih" igraca podrzava ovu postavku da nema deffanja van plemena. Valjda nam uslise to.
 

DeletedUser

Guest
Triba ogranicit promjenu ip adres po acc na 3 puta dnevno i sve bi rješija....i nema odna ni izmišljenih prijatelja :)
 

snowball

Member
Reaction score
0
Triba ogranicit promjenu ip adres po acc na 3 puta dnevno i sve bi rješija....i nema odna ni izmišljenih prijatelja :)

Neki provideri ne daju staticke ip adrese, nego dinamicke. adresa se mijenja skoro svaki put kod spajanja tako da to nema smisla. Takodjer ljudi se spajaju sa raznih mjesta, npr. iz internet klubova. Ne mozes ih ovim pravilom zakovati samo za jednu stolicu :)
Ja se spajam doma na dva providera,a na poslu se isto mijenjau linije tako da to prekoracuej msvaki dan skoro. bez ikakvih multija :) . A eto teoretski bi to lako mogao tako da ne vidim nacina da se to nekom zabrani ako moze. Luka je dobro rekao da bi svijet bez paladina rijesio taj problem.
 

DeletedUser

Guest
Svijet sa ovim borisovim postavkama bi to rijesio. Ja sam igrao i jos uvijek igram slican svijet na ba i odusevio se. Steta sto se server zatvara.
 

DeletedUser

Guest
Molba za hr administraciju, u ime svih nas zamolio bih vas da uprkos ogromnom prilivom igraca sa ba koji ce biti, ne postanete bahati i bezobrazni kao sto je administracija na ba bila. Hvala!
 

DeletedUser

Guest
Očekujemo zaista velik priliv igrača sa ba servera i nadamo se uspješnoj suradnji sa svima vama.
 

piplok

Active Member
Reaction score
0
Molba za hr administraciju, u ime svih nas zamolio bih vas da uprkos ogromnom prilivom igraca sa ba koji ce biti, ne postanete bahati i bezobrazni kao sto je administracija na ba bila. Hvala!

potpisujem, ovo sto se dogadja ba serveru se dogadja zbog admina, nemojte i vi ovdje takvi postati :)
 

DeletedUser

Guest
Decko,ovaj bonus je za one neaktivne,ako si jedan od njih onda je to za tebe super...moral ne obracaju paznju botovi jer im odgovara jer se sporo razvijaju i odgovara im zbog deffanja,sa malo vojske ubiju brdo jedinica sa malim moralom...hram je zauzimanje farme a ako vec ima hram mora da ima i vecu brzinu svet jer sa ovom brzinom ima da se igra 100 god,jedino ako se ALR i SHINE opet ne predaju posle jednog probijanja kao na hr7 kada smo ih probili mi (beer) i -SB- :D

beer kroz cijeli server nesto napravio?? buuuhahahahaahaha :hahaha::hahaha:
 

DeletedUser

Guest
Dragi trape...pošto te nepoznajem, znaci da nismo ratovali...prepostavljam da niti ne znaš di sam bija na karti. Tako da raspravlja se s tobom nema smisla....protivnike sve poštujem koji su ratovali samnom da mi bilo što recu, a onoga ko nije njegove rijeci me mogu samo nasmijat dobro.
Pronađi me na mapi kad budemo na istom svijetu i upoznat cemo se ;)
 

DeletedUser

Guest
tema krenula u spam, postavke svijeta 10 konačne..

ključ na temu.
 
Status
Not open for further replies.
Top