Proljetni događaj 2013, tema za raspravu

Status
Not open for further replies.

WiCkED

Administrator
Reaction score
36
Dakle sve komentare i pitanja vezane uz proljetni događaj možete ostavljati ovdje.

Molimo prije toga svakako pročitajte glavni opis događaja ovdje: KLIK
 

DeletedUser

Guest
koliko otprilike treba vojske da se posalje bez gubitaka? ako moze ko pomoci... :)
 

DeletedUser

Guest
Događaj počinje: 28.03.2013 12:00
Događaj završava: 05.04.2013 23:59

Ovaj događaj će biti aktivan na idućim svjetovima: 8, 9, 10, 11
 

kenoo

Member
Reaction score
0
Branitelj: ---
Cilj: Naseljenički kamp (507|435) K45
Količina: 3,000 3,000
Gubici: 3,000 3,000

da je bar 400 haha
 

Akhenaten

New Member
Reaction score
0
Nisam igrao ovu igru recimo 2 pune godine. Pre toga sam je vrlo aktivno igrao recimo pune 2 godine. Kada sam usao na ovaj server (a trazio sam zapravo stari .ba server), uvideo sam neke promene. Mahom su se odnosile, one koje najvise upadaju u oci, na novi sistem premijum bodova, i takodje nove mogucnosti koriscenja istih.

Iako i sam premijum korisnik, moram da priznam da mi ova promena nije prijala. Mada sam je razumeo, sve BB online igre nude premijum igracima blage prednosti i to je prosto tako. A ne mislim da se prednosti ovde date premijum igracima van kategorije blagih, te sam u tom smislu zadovoljan.

E sad, ovaj gore opisani dogadjaj, koji je takodje nov u TW praksi moje malenkosti, je jedna... pokusavam da biram reci... ne toliko pametna stvar. Novi bonusi i nove mogucnosti da, ali za koga? Za, u prvom redu vrlo aktivne igrace, sto kvari balans igre, u drugom redu, za vece igrace (veci igraci, vise koristi izvuku iz ovog 'dogadjaja', ne? Proporcija cista...), sto opet kvari balans igre, i u trecem redu totalno stavlja u podredjen polozaj DEFANZIVCE. Jel treba da objasnim kako?!

U vezi prethodno recenog, dajem svoje skromno misljenje da mi se ne svidja u kom smeru se ova igra razvila(razvija).

Hvala.
 

vitez zamlata

Member
Reaction score
0
slazem se sa akhenaten-om u potpunosti, vecu glupost na tw od ovih dogadjaja vidio nisam... definitivno mozemo i bez ovoga, da bude ravnopravnije...totalna diskriminacija nad non-premium users-ima... takodje, nebi bilo lose da se ukine mogucnost kupovine 20% bonus proizvodnje resursa, te mogucnost promjene nicka
 
Last edited:
Reaction score
0
Nek menja ko hoce nikove.. Sta ima to veze... Ko ima da plati neka placa ali ostale opcije treba srediti.. Ja kupujem premium redovno al nije pravedno prema nekom ko nije u mogucnosti da kupuje... Ovaj premium je cista diskriminacija...
 

DeletedUser

Guest
Mene licno ne smetaju pogodnosti tih bonus resursa ni ostalih koje nosi premium cisto iz razloga sto nikakve resse ne mogu pomoc neaktivnom igracu ni neaktivnom plemenu. Jedino sto bi ukinuo je mogucnost prepolavljanja izgradnji gradjevina, tj zida, al eto generalno me ne smeta ni to sto se moze. Vezano za ove kampove sto su se pojavili - ko prvi njegova djevojka. Ista stvar ako se neki igrac restartuje pa se pojavi do tebe selo od 9k poena - ko prvi njegova djevojka. Makar sumnjam da ih iko i farma obzirom koliko obrambenih jedinica imaju, ne znam kako je na svijetu 11, al na svijetu 10 se ne isplati farmat ih.

Nego da se vratim na premium, ne smatram da je igru kod nas "pokvario" bas on. Ja bi radije kod nas otvarao svaki svijet sa opcijom da nema deffanja van plemena i to na nacin da kad igrac promjeni pleme da mu se ne moze slati deff, a ne kao na hr10 sto je - promjenis pleme i odmah mozes primat deff, to mi je glupo. I to bi promjenio iskljucivo iz razloga sto su nam svijetovi mali i smatram da ta opcija bas bespotrebna.
 

DeletedUser

Guest
Stranice se ne održavaju za besplatno. Ljudi ne rade za besplatno. Stoga premium je cijenovno takav kakav je. Sa druge strane, ako sami taj premium ne daje, naglašavam, očite razlike naspram ne premium korisnika, postavlja se pitanje zašto bi onda itko uzimao premium. Što dovodi do toga da bi se manje premiuma i uzimalo što je u konačnici manje novaca za tvorce bb igara.

A sve ili skoro sve nove mogućnosti se vrte oko novca. Posao je posao. Nema u tom aspektu mjesta za utjecanje od strane igrača.

Nekome će ovo sa proljetnim događajem biti fora, nekome ne. Ne može se svima udovoljiti. No, pozitivna strane je to što se vidi da se konstantno radi na novom, nastoje uz manji ili veći broj pokušaja poboljšati igru koliko ide. A to opet košta. I tako se vrtimo u krug. :)
 
Reaction score
0
Stranice se ne održavaju za besplatno. Ljudi ne rade za besplatno. Stoga premium je cijenovno takav kakav je. Sa druge strane, ako sami taj premium ne daje, naglašavam, očite razlike naspram ne premium korisnika, postavlja se pitanje zašto bi onda itko uzimao premium. Što dovodi do toga da bi se manje premiuma i uzimalo što je u konačnici manje novaca za tvorce bb igara.

A sve ili skoro sve nove mogućnosti se vrte oko novca. Posao je posao. Nema u tom aspektu mjesta za utjecanje od strane igrača.

Nekome će ovo sa proljetnim događajem biti fora, nekome ne. Ne može se svima udovoljiti. No, pozitivna strane je to što se vidi da se konstantno radi na novom, nastoje uz manji ili veći broj pokušaja poboljšati igru koliko ide. A to opet košta. I takotreb se vrtimo u krug. :)

Zato bi trebalo pojeftiniti premium i uciniti ga pristupacnijim vecem broju igraca.. Dobro i njima i nama..
 

AT ANIMAL

Super Moderator
Reaction score
2
Stranice se ne održavaju za besplatno. Ljudi ne rade za besplatno. Stoga premium je cijenovno takav kakav je. Sa druge strane, ako sami taj premium ne daje, naglašavam, očite razlike naspram ne premium korisnika, postavlja se pitanje zašto bi onda itko uzimao premium. Što dovodi do toga da bi se manje premiuma i uzimalo što je u konačnici manje novaca za tvorce bb igara.

A sve ili skoro sve nove mogućnosti se vrte oko novca. Posao je posao. Nema u tom aspektu mjesta za utjecanje od strane igrača.

Nekome će ovo sa proljetnim događajem biti fora, nekome ne. Ne može se svima udovoljiti. No, pozitivna strane je to što se vidi da se konstantno radi na novom, nastoje uz manji ili veći broj pokušaja poboljšati igru koliko ide. A to opet košta. I tako se vrtimo u krug. :)

To bi bilo to :) Iako ja moram priznat da neke druge igre su otisle jako daleko sa mogucnostima koje mozete dobiti prilikom placanja, tako da je nasa omiljena igra zapravo jos jako jako dobra.. Isto tako mislim da u konacnici svake igre i u principu poslovanja je da se igra priblizi vecoj populacij ljudi. To po nekom pravilu povlaci za sobom da iskusnij igraci ili recimo jako dobri igraci svremenom odustaju, ali igru zapocima veci broj ljudi jer se igre baziraju na tome da ljudi na laksi nacin ostvare rezultat kupovanjem određenih pogodnosti. No opet kako disa kaze, mozete kupiti i tenk, ali ako niste aktivni nista od vas. Igra zahtjeva vase vrijeme, na nama je da ga sto ljepse provedemo. Da dodam vezano za premium, po meni bi opciju kupovine mob. trebalo smanjiti cjenom, jer to bi mnogim ljudima olaksalo i kupovinu, no opet tko hoce snađe se pa se kupe veci paketi i tako :)

Proljetni događaj je po meni dobar iz razloga jer nesto se događa, no moram priznat da ih se bas i neisplati farmat. Dosta jaci od vikinga, ja bas i nevidim neku racunicu. Ali ponavljam zanimljivo i lijepo je uvijek vidjeti neke novitete.
 

snowball

Member
Reaction score
0
Generalno mi se ne svidja da se pored osnovnog paketa za premium mogu kupiti razne pogodnosti u igri. Ali s obzirom da se konstantno uvode novosti koje pogoduju pasivnijim igracima, pocevsi od tutorijala, svjetova s brzinom vecom od 1, svjetova bez barbara na pocetku, do pomocnika farmanja s kojim svako za 30 pb mjesecno moze biti farmer, s uzitkom ih trosim.
Jutros sam sve zidove brzinski podigao :festa:
 

piplok

Active Member
Reaction score
0
Stranice se ne održavaju za besplatno. Ljudi ne rade za besplatno. Stoga premium je cijenovno takav kakav je. Sa druge strane, ako sami taj premium ne daje, naglašavam, očite razlike naspram ne premium korisnika, postavlja se pitanje zašto bi onda itko uzimao premium. Što dovodi do toga da bi se manje premiuma i uzimalo što je u konačnici manje novaca za tvorce bb igara.

A sve ili skoro sve nove mogućnosti se vrte oko novca. Posao je posao. Nema u tom aspektu mjesta za utjecanje od strane igrača.

Nekome će ovo sa proljetnim događajem biti fora, nekome ne. Ne može se svima udovoljiti. No, pozitivna strane je to što se vidi da se konstantno radi na novom, nastoje uz manji ili veći broj pokušaja poboljšati igru koliko ide. A to opet košta. I tako se vrtimo u krug. :)

oni trenutno imaju profit kakav takav, ali uzmi u obzir da dosta igraca nece da plati pb zbog trenutno cijene, smanji cijenu za 30%-40% 80% servera (ne svijeta) ce ti kupovat premium i imati ce bar 2 puta vise zarade, cini se da je velika razlika tih 30ak % ali i velika je razlika kad ti premium kupi 2 igraca i kad ti kupi 10 igraca, samim tim i stariji igraci kojima ne godi to sto se stice drasticna prednost kupovinom premiuma pa prestaju sa igrom te tako server gubi na kvaliteti a i na marketingu jer bas ti iskusniji igraci i dovode jedan dio igraca jer znaju kakva je igra a i puno je ljepse kada se sa prijateljima igra i kada ih se uci cakama, da se vratim na temu, i ovi stariji bi promjenili misljenje pa ajde dat cu i ja tih pisljivih 5 KM (20kn) mjesecno da se izjednacim sa ovim novim klincima

po mom nekom misljenju to bi i zadrzalo igrace i dovelo dosta novih a i profit bi se dosta digao, moje misljenje...
 
Status
Not open for further replies.
Top