pushing

Status
Not open for further replies.

DeletedUser

Guest
bila je već tema ali me zanima detaljnije. u pravilu piše da je zabranjeno kada slabiji igrač pošalje veću količinu resursa jačem igraču, dakle o kojoj se količini i o kojoj bodovnoj razlici radi? i drugo, kako u pravilima ništa ne piše dali znači da je dozvoljeno slanje sirovina slabijem rangiranom igraču bez ogranićenja u količini?
 

DeletedUser

Guest
jednostavno - jacima ne mozes slati resurse koristeci slobodnu trgovinu, pa bio on i 1 bod razlike od tebe
slabijima mozes sve dok su oni slabiji od tebe
 

DeletedUser

Guest
To pravilo mi uopce nije jasno. Poprilicno cest je slucaj kad veci igrac pomogne manjem u noblanju tako da pocisti igraca s par nukova, a onda manji posalje nesto resursa da ovaj izgradi vojsku. Po ovome, to je protiv pravila?
 

DeletedUser

Guest
To pravilo mi uopce nije jasno. Poprilicno cest je slucaj kad veci igrac pomogne manjem u noblanju tako da pocisti igraca s par nukova, a onda manji posalje nesto resursa da ovaj izgradi vojsku. Po ovome, to je protiv pravila?

jest protiv pravila,čim slabiji posalje jačem i ovaj ne vrati u roku od 24 sata slijedi kazna...

a kod obrnutog slucaja jači moze koliko hoce poslati slabijem
 

DeletedUser

Guest
nece nikad administrator napamet lupati kazne
takve se situacije ipak ispitaju, i administrator procjenjuje dali je dozvoljeno ili ne

kad bi ja sam rekao da je u rede ovo sto ti kazes, pola bi servera navalilo sa push racunima sa raznoraznim izlikama za to, a mi bi zavrsili tako da bi se po cijeli dan igrali detektiva - zasto je taj racun poslao resurse jacem igracu
 

DeletedUser

Guest
Taj deo pravila je prilicno glup i ne razumem zasto je uopste i postavljen, verujem da 90% igraca koji su banovani iz ovog razloga nemaju veze sa pusingom.
Znam dosta igraca koji pocnu da igraju u ranoj fazi igre da bi kasnije otvorili novi racun a stari(veci) koriste da bi slali resurse na taj novi(manji) i po pravilima to nije kaznjivo, prilicno smesna koncepcija pravila.

Ako vec mora da postoji neki konkretan razlog za push zasto se onda ne postavi neki odnos potrosenih i poslatih resursa u odredjenom vremenskom periodu i na taj nacin moze da se vidi dali taj acc igra ili salje resurse, ne znam dali je tehnicki izvodljivo ali eto cisto jedna ideja.

Ukratko, ovo je timska igra i slanje resursa je deo strategije i pomaganja igraca u plemenu isto koliko i slanje vojske, a sa ovim pravilom je to prilicno onemoguceno.
 

marli

Member
Reaction score
0
slazem se s napisanim prethodno.
nazalost mislim admini da niste u pravu, jer ukoliko je tvorac pravila htio da se u potpunosti ne smije slat tako bi i pisalo. nebi pisalo vecu kolicinu.
prilicno je neodredeno, al se ne moze tumaciti kao opcenito slanje resusra slabijeg jacem.
al ne daje vam zapravo da to smatrate da se uopce ne smije slati.
prije bi se protumacilo da ucestalo slanje bez vracanja rezultira baniranjem, jer tu vec moze doci do zloupotrebe.
ako srednje jak covijek u plemenu ostane bez resa, pogoden ili sl, i svi igraci mu poslaju po par k svega, kakva je to zloupotreba??
mislim da je prilicno jasno sto bi moglo biti zloupotraba (svakodnevno slanje reseursa pojedinom igracu od strane manjega bez vracanja) a sto ne.
ako Vi mislite da je opcenito zabranjeno slanje resursa slabijeg igraca jacemu onda to tako i napisite.
meni je zao ako se vi morate "igrati dektetiva" ali da sami postavite neka mjerila i situacije nebiste morali. i olaksali biste sebi.
a ja ne vidim da je problem u ovome sto sam ja npr. navela a sad ispada da bi takvi igraci mogli biti banani, hmm. :)
nemojte krivo shvatiti. i samo znate da ponekad i jaci treze rese i pocmu im slati svi, pa sad, nekad ni nemas za u 24 sata vratiti svima, mozda ni resa (jer nebis ni zrazio) mozda ni trgovaca, a i vi shavcate da to nije neka zloupotreba nego cisto igra.
a mozda se to pravilo ne odnosi previse na slanje unutar plemena koliko van plemena? :)
pozdrav :)
 

marli

Member
Reaction score
0
nece nikad administrator napamet lupati kazne
takve se situacije ipak ispitaju, i administrator procjenjuje dali je dozvoljeno ili ne

kad bi ja sam rekao da je u rede ovo sto ti kazes, pola bi servera navalilo sa push racunima sa raznoraznim izlikama za to, a mi bi zavrsili tako da bi se po cijeli dan igrali detektiva - zasto je taj racun poslao resurse jacem igracu

heheh.. slazem se

kad bi ja sam rekao da je u rede ovo sto ti kazes, pola bi servera navalilo sa push racunima sa raznoraznim izlikama za to
 

snowball

Member
Reaction score
0
ja sam jednom dozivio kaznu zbog pushinga i od tada pusem i na hladno :D i uvijek provjerim pravila svijeta vezana za to. Tesko je administratore uvjeriti da nisi kriv ako su oni donijeli neku odluku.
A razlog zasto postoji pravilo pushinga je, kako mi je objasnjeno, da bi neko mogao koristit mali racun da pushira veci. I to bi moglo stvorit veliku razliku!!!
Inace, kako je Diesel indirektno priznao, vrlo malo pushinga se kazni. Ne pola, nego 0,1% mozda.
S druge strane, meni se cini logicnijim da neko koristi veci racun da bi ojacao slabiji, a to je dozvoljeno
 

experience

Member
Reaction score
0
Znaci niko nesmije slat resse Hadokkenu....a mladenketu niko osim hadokkena a meni niko osima mladenketa i hadokkena ....tako WhiteWidowu7......niko osim Mene Mladenketa i Hadokkena....mislim da je to malo chudno....dakle hadokken moze meni spucavat negdje njuk jer sam ja deff igrac i ja mu nemogu poslat rese....Bezveze... :S
 

DeletedUser

Guest
zato postoji slobodna trgovina
pusheri uvijek na kraju ostanu bez svega
ja osobno bi volio da me netko kazni na pocetku nego nakon 3-4 mjeseca muke i gradnje :D
 

marli

Member
Reaction score
0
ja i dalje nisam bas dobila odg. na svoj post. :( sto se desava u navedenim slucajevima i sl. i zasto nije onda zabranjeno skroz :(
 

DeletedUser

Guest
Nemojte bez razloga komplicirati stvar, vecina pravila zavise od tumacenja osobe koja ih provodi...
 

experience

Member
Reaction score
0
Nemojte bez razloga komplicirati stvar, vecina pravila zavise od tumacenja osobe koja ih provodi...

potpisujem...ali po cijenu bana i u punoj neizvijesnosti mi clanovi saveza moramo slati rese hadokkenu i bojat se kakve ce bit volje administratori....znaci s tim sto smo najjaci automatski imamo suzen izbor i mogucnosti jer ko nam je kriv da se trudimo bit prvi....bas smo budale.... :S
 

marli

Member
Reaction score
0
Nemojte bez razloga komplicirati stvar, vecina pravila zavise od tumacenja osobe koja ih provodi...

lol. al ne bih se bas slozila. vecina pravila su ipak jasnije odredena. je tako? :p
ja volim da pravila postoje i da se zna tocno koja su, a onda da znam krsim li ih ili ne. to je moj izbor. inace svatko dobro zna kada krsi pravila :D ovdje to nije slucaj :D
 

DeletedUser

Guest
ali po cijenu bana i u punoj neizvijesnosti mi clanovi saveza moramo slati rese hadokkenu i bojat se kakve ce bit volje administratori

ako vi svi budete hadokkenu slali resurse onda je to valjda pushanje racuna
pretvarate ovo u raspravu, pitanje je davno odgovoreno

koristite market za razmjenu resursa, jacim igracima izbjegavajte slati resurse slobodnom trgovinom, ali opet kazem razlikuje se namjerni push od potrebnog slanja resursa

katanac
 
Status
Not open for further replies.
Top