SPAM

Status
Not open for further replies.

kodiak

Member
Reaction score
1
LOB na zasluženom odmoru


giphy.gif



ajde smućkaj trawo i ovim spamerima koji koktelčić :festa:



p.s.
evo i od mene doprinosa podučavanju iz hrv. jezika


Sebičnost ili egoizam (iz fr.égoïsme; iz grč./lat. ego = ja) označava "sebično ponašanje". Egoist priznaje sebi više slobode nego ostalim ljudima. Ključni vid sebičnosti je uporaba dvostrukih mjerila i opće nebrige za zlatno pravilo.

Sebičnost se obično pejorativno koristi kao sinonim i osvrće se na nepristojno ponašanje. Izraz opisuje potragu za osobnim interesima ne uzimajući u obzir interese drugih i ne brinući o štetnosti vlastitog ponašanja prema drugim osobama. Sebičnost se u ovom kontekstu kritizira kao suprotnost altruizma i solidarnosti.

Obratno postoji stav da altruizam postaje moguć tek kroz ostvarenje vlastitog blagostanja analogno primjeru da je prva mjera u pružanju prve pomoći zaštita samoga sebe ili primjerice čuveni biblijski citat: "Ljubi svoga bližnjega kao sebe samoga" (npr. Lev 19,18.34; Mt 22,39).
 

DeletedUser

Guest
LOB na zasluženom odmoru


giphy.gif



ajde smućkaj trawo i ovim spamerima koji koktelčić :festa:



p.s.
evo i od mene doprinosa podučavanju iz hrv. jezika


Sebičnost ili egoizam (iz fr.égoïsme; iz grč./lat. ego = ja) označava "sebično ponašanje". Egoist priznaje sebi više slobode nego ostalim ljudima. Ključni vid sebičnosti je uporaba dvostrukih mjerila i opće nebrige za zlatno pravilo.

Sebičnost se obično pejorativno koristi kao sinonim i osvrće se na nepristojno ponašanje. Izraz opisuje potragu za osobnim interesima ne uzimajući u obzir interese drugih i ne brinući o štetnosti vlastitog ponašanja prema drugim osobama. Sebičnost se u ovom kontekstu kritizira kao suprotnost altruizma i solidarnosti.

Obratno postoji stav da altruizam postaje moguć tek kroz ostvarenje vlastitog blagostanja analogno primjeru da je prva mjera u pružanju prve pomoći zaštita samoga sebe ili primjerice čuveni biblijski citat: "Ljubi svoga bližnjega kao sebe samoga" (npr. Lev 19,18.34; Mt 22,39).


Ekstra si me dodi opisala...i to biblijski huhu (Disa 16, 17.45; AT 38,53)
 

AT ANIMAL

Super Moderator
Reaction score
2
Ekstra si me dodi opisala...i to biblijski huhu (Disa 16, 17.45; AT 38,53)


Što znači google ?

To je matematički termin, 1 iza koje sljedi sto nula. Smislio je pobratim Disa, rođak bosanskog matematičara Asterix-a Buretk-a. Izraz je prvi put uporebljen u knjizi “Jednom Pleme uvijek Pleme” , koju je napisao Kodiak sa suradnicima. Ideja je bila da asocira neograničen broj mogućnosti, koje postoje na netu.
Dakle broj, koji je naveden ne postoji nigde u prirodi, pošto je nevjerovatno veliki i predstavlja želju da se na netu omoguci nevjerovatno veliki broj informacija, koji će biti dostupne svima.
 

kodiak

Member
Reaction score
1
ma nema disa pojma :D on misli da je google neki novi stil sviranja na guslama


no svakako hvala na prezentaciji egoiste, odlično odrađeno :eek:k:

Sebičnost ili egoizam (iz fr.égoïsme; iz grč./lat. ego = ja) označava "sebično ponašanje". Egoist priznaje sebi više slobode nego ostalim ljudima. Ključni vid sebičnosti je uporaba dvostrukih mjerila i opće nebrige za zlatno pravilo.
 

Mr. Indigo

Well-Known Member
Reaction score
112
Jel ikako može neko izvuč iz googla značenje riječi "Licemjerstvo" , zanima me, čisto informativno... :predaja:
 
Status
Not open for further replies.
Top