Tema za raspravu: Osmatračnica

pjana

Well-Known Member
Reaction score
322
Loša stvar, veoma loša stvar. Barem po meni. Znam da i ovo sto ovdje ja pisem i ako ce neko drugi nesto napisat, to je dzaba samo. Dzaba pisemo, i dzaba dajemo svoja misljenja. Tako da je ovo uzalud, cak i da se nas 100 žali, ona ce i dalje biti na tom svijetu, a po meni je cisto s*anje....
 

Smayke

Well-Known Member
Reaction score
487
Loša stvar, veoma loša stvar. Barem po meni. Znam da i ovo sto ovdje ja pisem i ako ce neko drugi nesto napisat, to je dzaba samo. Dzaba pisemo, i dzaba dajemo svoja misljenja. Tako da je ovo uzalud, cak i da se nas 100 žali, ona ce i dalje biti na tom svijetu, a po meni je cisto s*anje....
Od kad su se to nasa misljenja uvazavala?
Od kad nije postavljeno da predlozimo postavke?
I kad predlozimo, oni kontriraju tim postavkama..
 

WiCkED

Administrator
Reaction score
36
@pjana - Može malo objašnjenje, zasto smatraš da je loša stvar prije nego što si je isprobao u samoj igri? Nudi neke nove taktičke mogućnosti.

@Smayke - Kad se moze, uzmu se u obzir vaše želje. Dapače, na većini zadnjih svjetova (gdje se moglo) sam pokušao pogurati čim vaše postavki koje ste tražili na forumu. No postavke igre i datume otvaranja diktira centrala u Njemačkoj, kako za nas tako i za sve ostale verzije igre. Ali budimo i realni - nikad ali nikad nećemo moći 100% sve zadovoljiti, uvijek ima neko kome ne odgovara crkva ili brzina ili nesto deseto.
 

pjana

Well-Known Member
Reaction score
322
pod broj 1. Doseg osmatračnice je 15 polja. To je pola svijeta na ovom serveru sa malo igrača.

2.
Osmatračnica daje novu perspektivu obrambenim mogućnostima igrača. Nakon što napad na igrača dođe u doseg Osmatračnice, biti će tagiran u jednu od odgovarajuće 4 grupe::
  • Napad je male veličine (1-1000 jedinica)
  • Napad je srednje veličine (1001-5000 jedinica)
  • Napad je velike veličine (5000+ jedinica)
  • Napad sadrži plemića
Isto tako kako će meni očitat napad koji dođe u doseg osmatračnice, da li je fejk train ili je pravi train sa plemićima, da li na mene ide skoro full nuka jer će mi očitati napad od 5000+ jedinica, tako će očitati i onom kome ja šaljem te napade. I šta on treba da mu je razina osmatračnice razina 15 ili još gore razina 20 pa obuhvati tih 15 polja, i ako imam selo blizu njega kad pošaljem napade da mu uzimam selo čovjek ne mora ni tagovati napade, samo provjeri i vidi da li ide napad plemićima na njega i odma se pripremi.

Gdje je ono staro, kad provedeš po sat vremena taktički raspoređivati fejkove, uklapati fejk napade, takoreći pola dana provedeš uklapajući napade svake vrste da pošalješ lažne napade i da tog igrača kojeg napadaš odvučeš na kontra stranu da misli da se ide na neko deseto selo, a ne na to gdje zapravo ideš. Valjda je to čar igrice, kad znaš koliko si vremena proveo i truda uložio u tom ratu da bi noblao jedno selo, sa tim taktikama..

I još nešto zanimljivo što mi je zapalo za oko ..
  • Ovo ne samo da utječe na napade na sela u njenom dosegu nego i napade koji prolaze kroz taj doseg.
Znači sad se zna i kuda napadi tj vojska putuje. Ako imam a nigdje ne piše da se ne može imati više osmatračnica, ako u nekom velikom ratu pokrijem čitav svijet osmatračnicom, znači ne moram biti tu da tagujem napade, jer kad prođe kroz jedan doseg vojska, ona ostaje tagirana i tako da znam šta ide na mene. Ako sam to dobro razumio a postoji mogućnost i da nisam.

Uglavnom, ovo kvari onu staru igru, barem po tome kako sam ja razumio ovu osmatračnicu. Nisam još uvijek igrao svijet sa time ali planiram da vidim kako to radi. Barem po onom što sam čuo od par igrača koji igraju internacionalne, i igrali su svijet sa ovim dodatkom, nisu zadovoljni nikako i ne sviđa im se. Naravno, znam da je i želja innogamesa da privuče još igrača, ali barem što se tiče ovog za sad i trenutno, ja ne bih igrao svijet sa ovom zgradom, tj. mogućnosti.
 

Smayke

Well-Known Member
Reaction score
487
Pjana, da privuce, a eno cak i na internacionalnom sve manje i manje igraca
 

Atlantis

Active Member
Reaction score
58
Iskreno da kazem ne volim promjene, pogotovo ne ovako drasticne...Bas ovo sto kaze Pjana nema smisla to na nasem serveru gdje to zauzme 70% kontinenta na najvecem levelu...Ajde neki server velicine hr1 ali nadam se da to tamo necete primjeniti da mi ne pokvarite ono sto najvise volim, onu ekipu, onu srcanost jer se ni njima ono ne sviđa ali ajde tko sam ja da govorim, mogu samo reci ono sto mi je na dusi...
 
Top