Postavke - Svijet 10

Status
Not open for further replies.

DeletedUser

Guest
bit će uspijeh ako ja nešto napišem sa ovim novim izgledom foruma-ali ajde nakon što me razbudilo ono pitanje "jel ovo nova slika na profilu"- i ja s prstom u g.... pogodim
a što se tiče postavki manje više sve bezveze,ali opcija da paladin nema predmete je nenadjebiva,samo smijeh u facu korisnicima multy računa i njihovim bakljama,nek nauče i neki drugi način obrane sela...od mene samo zbog toga veliki plus za postavke
van plemensko defanje-hmmm dvojba-možda i pomoć za branitelja-s crkvom i bez baklje neće bit lako zadržat selo ako se unutra ne može poslat deff na vrijeme,ali kako jednom tako svima-nema ni stackova u barb selima,ajde osim što će mi haul biti 1/1/1 bar se neću nervirati sa crvenim izvještajima :)
 

ZOKSON

New Member
Reaction score
0
Razocaran sam opcijama,iskren da budem nisam ni ocekivao da ce Wicked puno uticati na prvobitne postavke koje vam je poslala Njemacka...
Sad sam gledao poredjenje i koliko sam mogao vidjeti samo one tako reci manje bitne stavke su promjenjene...
Bolje da ste ostavili onakve opcije kakve ste ih prve dobili.
Rezultati glasanja koliko vidim nemaju veze sa vezom sa ovim opcijama posebno kada je u pitanju crkva,cilj je da se sto duze igra i da sto vise para zgrnu a glasanje niste morali ni praviti bezveze jer niste skoro pa nista uvazili od igraca koji su se javili na ovu temu!
Tuzno i jadno

Slazem se
 

AT ANIMAL

Super Moderator
Reaction score
2
disa

Meni se postavke svidjaju. I hram i ovo da nema vanplemenskog deffanja. Odlican svijet za stretege. Izmjenio bi jos onaj fake limit ali sto je tu je. U svakom slucaju, puno bolje od standardnih svijetova kakvi su bili na hr serveru do sada.

rubo
opcija da paladin nema predmete je nenadjebiva,samo smijeh u facu korisnicima multy računa i njihovim bakljama,nek nauče i neki drugi način obrane sela...od mene samo zbog toga veliki plus za postavke

Slazem se :eek:ok:
 

čupava kuglica

Active Member
Reaction score
8
Postoji li ikakva mogucnost da nema ovog hrama?!

I brzina 0.9, a plemic skida 25 najvise, zlatnici standardna cena i kao slag na tortu odanost raste 1.2 na sat, pa nema nikakve logike. Dal se neko zapitao na sta ce to da lici?

Ako pokusavate da server duze traje onda dajte postavke kakve svi zelimo, na takav nacin ce doci i vise plemena i bice veca konkurencija i naravno da ce server duze trajati.
 

DavidTes@novic

Active Member
Reaction score
2
Noćni bonus aktivno od 0:00 do 8:00 sati

A nocni je idealan ubija za ove moje penzinere ravku i minera se ubio sto spavaju po 12 sati dnevno :andjeo:
 

DeletedUser

Guest
Odlicne postavke, ono sto je najbitnije traženo to je postignuto...to su one 4 borisove stavke...a ovo sve ostalo je ne tako bitno, bila crkva ili ne....samo malo vise taktiziranja, a tko to nezna osim diplomirat vidi se iz priloženog po komentarima :D

Hvala.
 

piplok

Active Member
Reaction score
0
ako se mene pita, postavke skoro pa idealne :) mozda se cak odlucim da krenem na ovaj svijet :D

jedino da nam neko objasni sta je pravilo farme, posto je ovo prvi svijet koji vidim da ga nema
 

DeletedUser

Guest
Razocaran sam opcijama,iskren da budem nisam ni ocekivao da ce Wicked puno uticati na prvobitne postavke koje vam je poslala Njemacka...
Sad sam gledao poredjenje i koliko sam mogao vidjeti samo one tako reci manje bitne stavke su promjenjene...
Bolje da ste ostavili onakve opcije kakve ste ih prve dobili.
Rezultati glasanja koliko vidim nemaju veze sa vezom sa ovim opcijama posebno kada je u pitanju crkva,cilj je da se sto duze igra i da sto vise para zgrnu a glasanje niste morali ni praviti bezveze jer niste skoro pa nista uvazili od igraca koji su se javili na ovu temu!
Tuzno i jadno

Prvi put imamo server na kojem nema vanplemenskog deffanja.
Prvi put imamo server na kojem paladin nema predmete.
Prvi put imamo server sa produzenim nocnim bonusom, 8 sati nocnog bonusa.
Prvi put imamo server na kojem na kraju ne pobjedjuje pleme nego igrač s najviše bodova na kraju runde.

Kako znas koje su prvobitne postavke servera bile? Ja to nigdje nisam nasao da procitam! Nadji mi gdje to pisalo pa si ti znao.?..

Crkvu ne volim ni ja, ali je dosta igraca glasalo za nju, uzmi pa prebroj.

Na postavke smo uticali vise nego prosli put kad ama bas nista nismo bili pitani. Hocu da kazem da napredujemo, pa neka smo samo jednu postavku promjenili,to je ipak napredak.

Najlakse je doci i popljuvati sve...
 

DeletedUser

Guest
ako se mene pita, postavke skoro pa idealne :) mozda se cak odlucim da krenem na ovaj svijet :D

jedino da nam neko objasni sta je pravilo farme, posto je ovo prvi svijet koji vidim da ga nema

Nijedan svijet na NET serveru nema aktivno pravilo farme, nije imao nijedan na hr serveru.
Pravilo farme znaci da ne moze u jednom selu biti vise vojske od kapaciteta farme sela. Znaci ni pojacanja ne moze biti vise od mjesta u farmi. Bilo bi interesantno igrati sa tom postavkom. Ja iskreno ne znam kako igrati sa tom postavkom. :D
Mislim da bi svi bili off pa ko koga prije. hehe
 

DeletedUser

Guest
Prvi put imamo server na kojem nema vanplemenskog deffanja.
Prvi put imamo server na kojem paladin nema predmete.
Prvi put imamo server sa produzenim nocnim bonusom, 8 sati nocnog bonusa.
Prvi put imamo server na kojem na kraju ne pobjedjuje pleme nego igrač s najviše bodova na kraju runde.

Kako znas koje su prvobitne postavke servera bile? Ja to nigdje nisam nasao da procitam! Nadji mi gdje to pisalo pa si ti znao.?..

Crkvu ne volim ni ja, ali je dosta igraca glasalo za nju, uzmi pa prebroj.

Na postavke smo uticali vise nego prosli put kad ama bas nista nismo bili pitani. Hocu da kazem da napredujemo, pa neka smo samo jednu postavku promjenili,to je ipak napredak.

Najlakse je doci i popljuvati sve...

potpisujem :eek:ok:
 

DavidTes@novic

Active Member
Reaction score
2
Nisam nista rekao za tvoje prijedloge jedina dobra stvar u svemu ovome....
Pobjeduje pleme na kraju sa odredjenim procentom koliko ja znam sa prethodnih servera ovu opciju i ovaj naziv...
Neka admini kazu ako grijesim.
Oko tvojih prijedloga i opcija sam se slozio na prosloj temi i o tome nema potrebe da pricamo vise,i ja sam ih sam podrzao i glasao ovdje za njih.
Za opcije servera sam dobio iz svojih pouzdanih izvora kakve su poslate i dao sam nekim ljudima da vide,medju njima je i peni kao sto si mogao primjetiti.Ti ih naravno neces dobiti !
Isto tako da znas kakve su opcije poslate onda bih znao sta je mjenjano i koliko.
Pitani su ljudi za hr9 koliko znam i tamo je na molbu igraca izbacena crkva...
a ovdje uzmi jednostavnu racunicu pa prebroj da je preko 60% ljudi glasalo da nema crkve.
slicno za nocni bonus da su manje vise svi glasali da bude najvise 6 sati.
Te dve opcije mi najvise smetaju kao i vecini ljudi sa kojima imam komunikaciju sa plemena,bez obzira igrali samnom u plemenu ili ne,da li su studenti ili radnici itd...
 
Last edited:

piplok

Active Member
Reaction score
0
Nijedan svijet na NET serveru nema aktivno pravilo farme, nije imao nijedan na hr serveru.
Pravilo farme znaci da ne moze u jednom selu biti vise vojske od kapaciteta farme sela. Znaci ni pojacanja ne moze biti vise od mjesta u farmi. Bilo bi interesantno igrati sa tom postavkom. Ja iskreno ne znam kako igrati sa tom postavkom. :D
Mislim da bi svi bili off pa ko koga prije. hehe

sad vidim, zbunio sam se :D
kako god interesuje me strucno pojasnjenje tog pravila farme, ako je uvijek isto zasto uopste ostaviti taj podatak vidljivim kao postavku,

ako je tako kao sto ti kazes, to bi bilo super, cisti mindfuck dok se skonta kako igrat uz tu postavku aktiviranu :D
 

piplok

Active Member
Reaction score
0
Nisam nista rekao za tvoje prijedloge jedina dobra stvar u svemu ovome....
Pobjeduje pleme na kraju sa odredjenim procentom koliko ja znam sa prethodnih servera ovu opciju i ovaj naziv...
Neka admini kazu ako grijesim.
Oko tvojih prijedloga i opcija sam se slozio na prosloj temi i o tome nema potrebe da pricamo vise,i ja sam ih sam podrzao i glasao ovdje za njih.
Za opcije servera sam dobio iz svojih pouzdanih izvora kakve su poslate i dao sam nekim ljudima da vide,medju njima je i peni kao sto si mogao primjetiti.Ti ih naravno neces dobiti !
Isto tako da znas kakve su opcije poslate onda bih znao sta je mjenjano i koliko.
Pitani su ljudi za hr9 koliko znam i tamo je na molbu igraca izbacena crkva...
a ovdje uzmi jednostavnu racunicu pa prebroj da je preko 60% ljudi glasalo da nema crkve.
isto tako i za nocni bonus da su manje vise svi glasali da bude najvise 6 sati.
Te dve opcije mi najvise smetaju kao i vecini ljudi sa kojima imam komunikaciju sa plemena,bez obzira igrali samnom u plemenu ili ne,da li su studenti ili radnici itd...

da mi nije mrsko sad bi prebrojao, ali koliko sam upratio onako grubo, poprilicno sam siguran da je najvise glasalo za 00:00-08:00
 

AT ANIMAL

Super Moderator
Reaction score
2
Nisam nista rekao za tvoje prijedloge jedina dobra stvar u svemu ovome....
Pobjeduje pleme na kraju sa odredjenim procentom koliko ja znam sa prethodnih servera ovu opciju i ovaj naziv...
Neka admini kazu ako grijesim.
Oko tvojih prijedloga i opcija sam se slozio na prosloj temi i o tome nema potrebe da pricamo vise,i ja sam ih sam podrzao i glasao ovdje za njih.
Za opcije servera sam dobio iz svojih pouzdanih izvora kakve su poslate i dao sam nekim ljudima da vide,medju njima je i peni kao sto si mogao primjetiti.Ti ih naravno neces dobiti !
Isto tako da znas kakve su opcije poslate onda bih znao sta je mjenjano i koliko.
Pitani su ljudi za hr9 koliko znam i tamo je na molbu igraca izbacena crkva...
a ovdje uzmi jednostavnu racunicu pa prebroj da je preko 60% ljudi glasalo da nema crkve.
slicno za nocni bonus da su manje vise svi glasali da bude najvise 6 sati.
Te dve opcije mi najvise smetaju kao i vecini ljudi sa kojima imam komunikaciju sa plemena,bez obzira igrali samnom u plemenu ili ne,da li su studenti ili radnici itd...

Sto se tice crkve, od kad znam za hr server ide jedan svijet crkva jedan ne. Meni osobno se sviđa ona, ne samo jer sam prvi svijet igra sa njom, vec iz razloga sto ja mislim da daje poseban stimung igri i tako vecina ljudi koji su igrali samnom i koje ja poznajem. Sto se tice glasovanja, fascinira cinjenica da si ti glasao za vecinu borisovih prijedloga, sam ovdje navodis da nema razloga to ponavljat, a sa druge strane vecina tvojih igraca je glasovalo na ovaj ili onaj nacin u suprotnosti sa borisovim kompletnim prijedlogom. Usto da dodam da vecina tih istih ima raspon broja postova 1. Pitanje je kako vecina ljudi koje ti znas glasovalo suprotno od onoga sto si ti ?
 

DavidTes@novic

Active Member
Reaction score
2
ate za opcije ove prve smo glasali svi jednoglasno jer se svi slazemo oko njih dok je pod temom ostalo bilo da dodaje ko sta hoce,posto vecina mojih saigraca je igrala bih server i imala opciju bez deffanja sa strane,nekima se taj prijedlog svidja nekima ne tako da su tu glasali po volji i pisali u tom dijelu sta im odgovara
 

DeletedUser

Guest
Da se ne mucite broja koliko je sta dobilo glasova...wicked vam je lipo napisa:

Moram unaprijed reći da ne mogu obećati da ću moći progurati 100% onog što bi vi željeli (tj većina vas), budući da i Innogames ima određene svoje procese i pravila kod postavki novih svjetova, različito za svaki svijet - no svakako ću se potruditi da čim više toga bude postavljeno prema vašim željama.

neki ili nece da citaju ili nevide....pa evo podebljano i uvecano.
 

DeletedUser

Guest
Brzina igre: a) 1.1 b)1.2 c)1.3
Brzina jedinica: a) 1.1 b)1.2 c)1.3
Moral: a) aktivno (bazirano na vremenu) b) neaktivno
Pravilo farme: a) aktivno b) neaktivno
Zaštita od lažnih napada: a) neaktivno b) 1% bodova sela
Sustav istraživanja: a) pojednostavljeno istraživanje b) sustav 3 razine
Crkva: a)aktivno b) neaktivno
Noćni bonus: a) aktivno od 1:00 do 7:00 sati b) aktivno od 02:00 do 06:00 c) aktivno od 00:00 do 08:00
Zastave: a) Omogućeno b) Onemogućeno

Jedinice

Paladin: a) neaktivan b) aktivan, bez predmeta c) aktivan, s predmetima
Strijelci: a) aktivno b) neaktivno
Milicija: a) Omogućeno b) onemogućeno

Plemić

Maksimalni doseg plemića: a) 50 Polja b) 40 polja c)60 polja

Meni je nelogično da se sela mogu defati do beskraja a maksimalni kapacitet je 24 000. Isti bi princip morao da važi i za slučaj defanja ili ukinite farme.
 

DeletedUser

Guest
Za opcije servera sam dobio iz svojih pouzdanih izvora kakve su poslate i dao sam nekim ljudima da vide,medju njima je i peni kao sto si mogao primjetiti.Ti ih naravno neces dobiti !
Isto tako da znas kakve su opcije poslate onda bih znao sta je mjenjano i koliko.
Pitani su ljudi za hr9 koliko znam i tamo je na molbu igraca izbacena crkva...
a ovdje uzmi jednostavnu racunicu pa prebroj da je preko 60% ljudi glasalo da nema crkve.
slicno za nocni bonus da su manje vise svi glasali da bude najvise 6 sati.
Te dve opcije mi najvise smetaju kao i vecini ljudi sa kojima imam komunikaciju sa plemena,bez obzira igrali samnom u plemenu ili ne,da li su studenti ili radnici itd...

Znaci ti si znao postavke prije samog admina Wickeda!?! Bravo!
DAJTE NAM TESANOVICA ZA GLAVNOG ADMINA!

Ja da sam dobio prvobitne postavke servera, stavio bi ih sada, da ljudi vise sta su oni uspjeli promjeniti svojim glasanjem,i rekao bi kako sam dosao do toga. Podkrijepio to dokazom. Da vidimo da li mi igraci mozemo i koliko da uticemo na postavke.

Da prevedem: Lazes, izmisljas Tesanovicu.

Zasto bi to krio, sta ja imam od toga... :zid:
 
Status
Not open for further replies.
Top