FARM SKRIPTA (upute za početnike)

DeletedUser

Guest
evo pošto stalno ekipa ima problema s FARM skriptom za brzi izbornik dao sam si truda da vam malo olakšam korištenje iste

PRIMJERAK SKRIPTE
Code:
javascript:function end(){var a=0,sw=0,ax=0,ar=0,scout=1,lc=10,mount=0,hv=0,cat=0,ra=0,pa=0,no=0;coords='466|495 474|487 476|487';var b=document;if(window.frames.length>0)b=window.main.document;coords=coords.split(" ");index=0;farmcookie=document.cookie.match('(^|;) ?farm=([^;]*)(;|$)');if(farmcookie!=null)index=parseInt(farmcookie[2]);if(index>=coords.length)alert('last village');if(index>=coords.length)index=0;coords=coords[index];coords=coords.split("|");index=index+1;cookie_date=new Date(2011,2,01);document.cookie="farm="+index+";expires="+cookie_date.toGMTString();b.forms[0].x.value=coords[0];b.forms[0].y.value=coords[1];b.forms[0].spear.value=a;b.forms[0].sword.value=sw;b.forms[0].axe.value=ax;b.forms[0].spy.value=scout;b.forms[0].light.value=lc;b.forms[0].heavy.value=hv;b.forms[0].ram.value=ra;b.forms[0].catapult.value=cat;b.forms[0].archer.value=ar;b.forms[0].marcher.value=mount;b.forms[0].knight.value=pa;b.forms[0].snob.value=no}end();

prvo da vam objasnim funkcionalne dijelove skripte da bi ste je lakše prilagodili sebi

kopirajte ovu skriptu iznad u vaš notepad

e ovako funkcionalni dio skrpte se sastoji od 3 dijela
VOJSKA / KOORDINATE FARMI / DATUM

legendaskr.png


pa hajdemo pojasniti neke detalje


VOJSKA
izvadak iz skripte

a=0,sw=0,ax=0,ar=0,scout=1,lc=10,mount=0,hv=0,cat=0,ra=0,pa=0,no=0

kao što mnogi od vas mogu zaključiti da je ovdje naznačen 1 izvidnik i 10 LK
većina vas koji ćete farmat upravo ćete koristit ove dvije vrste jedinica, tako da ostale oznake neću nepotrebno objašnjavat


KOORDINATE FARMI
izvadak iz skripte

coords='466|495 474|487 476|487'

ovo su koordinate sela na koja će vaša skripta slati napade (pljačke)
jako bitno je da obratite pozornost da nemate razmak između apostrofa (gornji zarez) i koordinata jer vaša skripta neće biti ispravna, znači koordinate se unose između ta dva gornja zareza (OBAVEZNO)

DATUM
izvadak iz skripte

Date(2011,2,01)

ovaj datum mora biti u tekućem mjesecu
što to znači ?
to znači da po ovom datum skripta radi u 2. mjesecu, i 1.3.2011 skripta prestaje radit te se taj datum mora izmjenit da bi ona ponovno radila

datum je u ovom formatu
godina/mjesec/dan

kako najbrze pronaći farme za vašu skriptu
jako jednostavno, nema potrebe za olovkom i papirom, te bjesnomučnim klikanjima po okolnim barbarskim selima i piskaranja koordinata, kada se neki pametni čova sjetio odraditi to u par klikova mišem

pa idemo pronać farme

http://hr4.twmentor.com/?tool=finder

posjetite ovu stranicu da bi što lakše pronašli koordinate za farmanje

objašnjenje priloženo u slici ispod


122.png



znači dobili ste popis koordinata, koje ćete ubaciti u vašu skriptu koju ste si otvorili u vašam notepadu

kad ste to sve napravili
vrijeme je da vašu skriptu stavimo u brzi izbornik

a to ćemo napraviti tako što ćete označiti tu cijelu skriptu u tom vašem notepadu i napravit COPY

zatim ćete otići na plemena u vaš račun
pa otići na POSTAVKE
pa na UREDI BRZI IZBORNIK
i kliknuti na Dodaj novi unos

daljnje objašnjenje u spoileru ispod


postavqmq.png



nakon što smo stvorili vašu skriptu u brzom izborniku
kako ona funkcionira

otiđite u vaše okupljalište
i ako smo do sada sve odradili kako treba u vašem brzom izborniku bi trebao bid novi "link" s nazovim farm

pritiskom na taj link, u vaše okupljalište se automatski unose jedinice i koordinate za farmanje
na vama je jos da pritisnete POŠALJI NAPAD i OK

i ponavljate ove korake
klik na farm / pošalji napad / ok

dok ne ispucate sve koordinate koje su u skriptu unešene, kada dođete do zadnje koordinate skripta ce vam izbaciti upozorenje da je to zadnje selo
nakon toga počinje vrtiti koordinate od početka

farmanje donosi dodatne resurse, i samim time brži napredak vas samih
a i plemena u kojem igrate


eto nadam se da sam pomogao barem jednom malom dijelu igrača da koliko toliko shvate
kako stvar funkcionira, farmanje donosi prednost, prednost daje težeinu igri a teža igra daje zadovoljstvo

u slučaju da je tutać loše odrađen, molim moda da obriše temu

lp
Ballantines (Nigeria)
 

DeletedUser

Guest
Bravo Balla....Mada Neki Igrachi Ovo Sve Imaju...A,Oni Koji Nemaju Dobro Ce Im Doci :pivo:
 

Tose23

Member
Reaction score
0
aj ako ima neko pametan neka ubaci poveznice u skriptu
sve na jedan gumb..........za one koji nekuze znaci umijesto da klikas skripzu pa posalji napad pa ok
nek neko preuredi o na način da kad prvi put kliknes skriptu oznaci vojsku i unese kord, kad ponovo kliknes na skriptu da skripta sama klikne na posalji napad, a treci put kad je kliknes skript klikne ok....

kad saljete 1000 puta dnevno farmanje onda si ovako ustedite i sat vrimena....
 

DeletedUser

Guest
javascript:function%20end(){c='xxx|xxx xxx|xxx';var%20d=document;if(window.frames.length>0)d=window.main.document;url=d.URL;if(url.indexOf('screen=place')==-1)alert('Ova%20skripta%20mora%20biti%20biti%20pokrenuta%20iz%20okupljalista');a=c.match(/(\d+\|\d+)/g);b=a[Math.round(Math.random()*(a.length-1))].split("|");d.forms[0].x.value=b[0];d.forms[0].y.value=b[1];d.forms[0].spear.value=0;d.forms[0].sword.value=0;d.forms[0].axe.value=0;d.forms[0].spy.value=0;d.forms[0].light.value=50;d.forms[0].heavy.value=0;d.forms[0].ram.value=0;d.forms[0].catapult.value=0;d.forms[0].snob.value=0;d.forms[0].archer.value=0;d.forms[0].marcher.value=0;d.forms[0].knight.value=0;}end();
Da objasnim:

Ovaj kod kopirate u adress [URL (to vam je na vrhu)] bar.
Odete na okupljaliste i udarite "Enter".
Nakon toga posaljete te jedinice pa ponovo udarite "Enter" po URL-u (ako imate vise od jednog grada koji napadate) i sve tako posaljete.

To Plavo bi vi trebali izmjeniti.

Na pocetku "xxx|xxx xxx|xxx" zamjenite koordinatama sela koja zelite farmati. Mozete ukucati vise koordinata (ne zaboravite ih odvojiti "space-om").

Znacenje rijeci:
Spear = Kopljanik
Sword= Macevaoc
axe= Sjekiras
archer= Strijelac
spy= Izvidjac
light= Laki Konjanik
marcher= Brzi Strijelac
heavy= Teski Konjanik
ram= Ovan
cat= Katapult
knight= Paladin
snob= Plemić

U ovoj skripti ja sam uzeo 50LK (i to je Plavo).
Vi mozete zamjeniti taj broj, mozete iskljuciti LK skroz ukucavajuci "0 (nula)", ukucati broj nekih drugih jedinica.


Pokusao sam objasniti na sto jednostavniji nacin.

Ovu Skritpu Za Farmanje Sam Ja Koristio....I Ona Je Nekako Najlaksa Za Pocetnike Koji Ne Znaju Koristit Skripte...
 

DeletedUser

Guest
meni je bio cilj igračima koji koriste premium objasniti kako se skripta postavlja, jer znam da ima igrača koji su našli ovu skriptu a nisu je znali upogoniti

skripta je funkcionalna i po klasterima, jer nije bitno iz kojeg okupljališta ju šalješ, znaci nije vezana za selo, vec za farm teritorij

skripta koju stalno moras ljepiti u url je po meni previse posla, i zato je nisam uzeo u obzir

mislim da je u mom primjeru nekima koji nisu znali za twmentor i farm finder ovdje pokazano brzi nacin kako doci do koordinata za ubacivanje u skriptu

ovime sam htio igračima koji nisu snalažljivi poput nekih, otvoriti jedno novo poglavlje igre, samim time im pruziti priliku za brzi razvoj, jer da se više igrača na našim serverima potrudi na ovaj ili sličan način da sami sebi stvore dostojnog protivnika, igra bi bila puno zanimljivija

pa eto mozda ce neki od vas, velikih znalaca koji ponekad samo piskaraju nebuloze po forumu, objasniti npr. snipe skriptu balancer i sl
i samim time novim igračima koji dolaze pomoći u otkrivanju "prave" igre, a ne simsanja

da se netko ne osjeti prozvan zadnjom recenicom, nisam ciljao nikog osobno, vec pisem o globalnom društu na javnom forumu
 
Last edited by a moderator:

DeletedUser

Guest
Lijepo napravljeno i objašnjeno!


Živio! :pivo:
 
Last edited by a moderator:

DeletedUser

Guest
@Balla..

Brate Fazon Jeste Da I Pocetnici Nauce'

Al' Provali Ja Kada Sam Bio Pocetnik ... Mene Niko Nije Nauchio...
Sam,Sam Sve Skontao I Ostalo..

Jedino Shto Mi Je Neke Stvari Objasnio Jeste Moj Brat "Raoul Duke"

I To Je To...


Al' Nikad Nisam Bjezao Od Toga Da Pocetniku Objasnim I Pomognem...
 

DeletedUser

Guest
Balić svaka čast, lijepo urađeno :) vidim viška vremena se ima hehe :D

Dobro si i rekao, na stranim forumima, sve vrvi od skripta, tutoriala i sl. stvari dok ovdje zjapi prazno sve... Takav mentalitet valda...

Ali iskreno govoreći, sve se da naučiti čak i ako se ovdje ništa ne nalazi... Samo treba imati volje tražiti i pitati...

U svakom slučaju, još jednom pohvala na uloženom trudu. :eek:k:
 

DeletedUser

Guest
ako se ima volje, vremena će se uvijek naći

evo molio bih moda, da ukloni citate prvog posta da tema bude preglednija
hvala svima na podršci, a ja sad gibam svojima nooba iz nigerija na s4

lp svima
 

DeletedUser

Guest
treba mod da obriše spam...nemate razloga spamati ovaj dio,bale je dobro odradio i nadam se da će i ostali se ugledati na njega i baciti koji tut na forum :)

da je moj dio već bi bili u tvoruZa
 

elmoo

Well-Known Member
Reaction score
152
mozes istu ovu iskoristiti samo stavi na nulu sve i 1 stavi na ono cime hoces fejkati :p
 
Top