Kornjace | Deff-erska sela

Belay-BoY

Active Member
Reaction score
0
Sta su zapravo kornjace?

Kornjace su vecinom sela neprijatelja (koja su napunjena sa 30000 tak hiljada maceva, kopljanika, strijelaca)koja se nalaze u sredini jednog plemena(crvena tackica medju plavim), naravno imamo slucajeva kada se ta sela nalaze na "granici" izmedju neprijatelja, ili neki drugi slucaj.

Dali se kornjace mogu razbiti

Kao i svako selo i "kornjace" se mogu razbiti, no to je malo teze ukoliko netko ubaci veci dio vojske.

Kako razbiti kornjace?

Za razbijanje kornjaca ima vise slucajeva, no u slucaju da je selo previse natrpano deffom to i nije tako lako razbit.

Na Plemena.net serveru(svijet 2) sam se koristio metodom koju cu ovdje pokusat objasnit.

Znaci bilo je jedno selo koje sam zelio da noblam, jer je bilo u mom hramu.
Poslao sam 2 off-a i nisu zida pomjerile ni za jedan nivo.

Zatim se odlucio na ideju da posaljem pojacanje u taj grad, napravio sam jednog plemica i jednog kopljanika i poslao kao pojacanje.

Zatim sam poslao jos 5 off-ova na to selo, zid je pao za 4 nivoa, a moj plemic je poginuo, ali je kopljanik jos uvijek ostao.
Da bi na kraju ubio i svog kopljanika i noblao selo.

Zakljucak : Kada je poginuo plemic koji nije nikakva odbrambena jedinica u 95% slucajeva znaci da nije ostalo puno vojske u tom selu.

Kornjace su vecinom pred kraj faze igre, kada igraci imaju po 100 -200 ili vise sela, kada ne igra ulogu 10-20 off sela.

Eto pokusao sam objasnit sta su kornjace, ukoliko imate pitanja mozete ih postaviti.
 
Last edited:

maltret

Member
Reaction score
0
Zapravo kornjace su igraci koji mahom prave samo def.
A to o cemu ti pricas je stek.

I pod pitanjem kako razbiti kornjacu nisi uopste naveo kako je razbiti vec kako odprilike znati koliko je defa ostalo. Sto si realno mogao saznati i skautingom :D
 

Belay-BoY

Active Member
Reaction score
0
Zapravo kornjace su igraci koji mahom prave samo def.
A to o cemu ti pricas je stek.

I pod pitanjem kako razbiti kornjacu nisi uopste naveo kako je razbiti vec kako odprilike znati koliko je defa ostalo. Sto si realno mogao saznati i skautingom :D

Kaze se nabio se na kornjacu, sto moze znacit da pola igraca plemena salju jednom igracu, u jedno selo ili slicno.

A kako planiras izvidit selo na koje posaljes ca 10000 izvidjaca i poginu?

Da nisam probao izvidjacima nebi pisao ovjde :eek:ok:
 

maltret

Member
Reaction score
0
Pa kako nesto razbijas ako saljes pojacanje ?
Posaljes plemica u tudje selo i on oponasa placenog ubicu i pobije ti svu vojsku. Ako je tako onda nisam znao i dobices rep za tutorijal. U suprotnom cu da te jasem dok mi ne objasnis :D
 

Belay-BoY

Active Member
Reaction score
0
Pa kako nesto razbijas ako saljes pojacanje ?
Posaljes plemica u tudje selo i on oponasa placenog ubicu i pobije ti svu vojsku. Ako je tako onda nisam znao i dobices rep za tutorijal. U suprotnom cu da te jasem dok mi ne objasnis :D

U ovom slucaju plemic sluzi kao spijun, ili tvoj "placenik", koji ce odati jeli se vojska moze probit ili ne.

Posto je plemic jedna od najslabijh odbrambeni jedinica njega je najlakse ubit, i kada saljes napade on ce prvi pasti ako nema puno vojske u gradu, i da bi sacuvao se od dodati gubitaka (izvidjaca) ovo je najbolja metoda.

Nadam se da si razumio sve?
 

DeletedUser

Guest
Pa kako nesto razbijas ako saljes pojacanje ?
Posaljes plemica u tudje selo i on oponasa placenog ubicu i pobije ti svu vojsku. Ako je tako onda nisam znao i dobices rep za tutorijal. U suprotnom cu da te jasem dok mi ne objasnis :D

o ljudi, o narode :D:D
 

maltret

Member
Reaction score
0
o ljudi, o narode :D:D

samo da se razumemo na sta sam mislio :)

"zajahati"

Popeti se na nekoga (ili nesto) sa ciljem eksploatacije.
Nekad su se najvise jahali konji i magarci,dok je danas najpopularnije jahanje forum moda.Dakle u ovom slucaju belaja :D

@belay

Jasno je to...Ali ti si pod pitanje "kako razbiti kornjacu" odgovorio sasvim nesto levo.
Dakle pitanje GLASI : postoji li neki nacin da razbijes kornjacu osim da zakucas 30 nukova (ili koliko vec) ?
 

Belay-BoY

Active Member
Reaction score
0
samo da se razumemo na sta sam mislio :)

"zajahati"

Popeti se na nekoga (ili nesto) sa ciljem eksploatacije.
Nekad su se najvise jahali konji i magarci,dok je danas najpopularnije jahanje forum moda.Dakle u ovom slucaju belaja :D

@belay

Jasno je to...Ali ti si pod pitanje "kako razbiti kornjacu" odgovorio sasvim nesto levo.
Dakle pitanje GLASI : postoji li neki nacin da razbijes kornjacu osim da zakucas 30 nukova (ili koliko vec) ?

Postoji naravno, noblaj sela iz kojih je slao deff(ili od drugih igraca), ako uspijes saznat iz kojih je slao deff, inace nema rjesenja ;)

A da te napomenem, za pokusaj "jahanja" moderatora, mozes dobit opomenu :D
 
Last edited:

DeletedUser

Guest
:D

molim bez jahanja ovdje.
prvo usmena opomena dalje se zna.


( al ja vas stvarno obožavam čitat ) :hahaha:
 

DeletedUser

Guest
Kornjace su vecinom sela neprijatelja (koja su napunjena sa 30000 tak hiljada maceva, kopljanika, strijelaca

A gdje su kate, teška konjica, baklja... Mislim ako sa 7 ofom ti kalaš zid za 4 to i nije neka kornjača...
Evo moj primjer kornjače... Sprašim 16nuka u selo, zid pao za jedan... još 18nuka putuje na kornjaču. Onda, kružna poruka cijelo PLEME... Svak po jednu, ekipa poslala u prosjeku 5. 500 nuka na putu(100 gori doli)na kornjaču, čovjek raspusti kornjaču, ja ušetam u selo sa ofom i plemičem i sljedečih 24sata me napada vlastito pleme.. A tijekom toga moji mi kradu to selo i ubijaju moj off, i jedni drugima :)
hahahaha

Dakle kornjača se razbija sa što večim brojem nuka i točka. Ako baš želiš tu kornjaču, ako more stat onda kupiš okolo dok kornjača nedehidrira...

E iman pitanje za Belay-BoY sobzirom da je njegov turitorial... Postoji li više vrsta kornjača i ako postoji, dali ima razlika među njima te u konačnici, pošto i sam imam kornjaču kako utvrditi da li je ženska ili muška.. Nadam se odgovoru.. Srdačan pozdrav AT
 
Last edited by a moderator:

maltret

Member
Reaction score
0
Postoji li više vrsta kornjača i ako postoji, dali ima razlika među njima te u konačnici, pošto i sam imam kornjaču kako utvrditi da li je ženska ili muška.. Nadam se odgovoru.. Srdačan pozdrav AT

To verovatno ima neke veze sa onim plemicem sto ga salje u pojacanje...Ali ajde da sacekamo Ucitelja Splintera da nam objasni
 

Belay-BoY

Active Member
Reaction score
0
To verovatno ima neke veze sa onim plemicem sto ga salje u pojacanje...Ali ajde da sacekamo Ucitelja Splintera da nam objasni

Ne lupaj na casu..


A gdje su kate, teška konjica, baklja... Mislim ako sa 7 ofom ti kalaš zid za 4 to i nije neka kornjača...
Evo moj primjer kornjače... Sprašim 16nuka u selo, zid pao za jedan... još 18nuka putuje na kornjaču. Onda, kružna poruka cijelo PLEME... Svak po jednu, ekipa poslala u prosjeku 5. 500 nuka na putu(100 gori doli)na kornjaču, čovjek raspusti kornjaču, ja ušetam u selo sa ofom i plemičem i sljedečih 24sata me napada vlastito pleme.. A tijekom toga moji mi kradu to selo i ubijaju moj off, i jedni drugima :)
hahahaha

Dakle kornjača se razbija sa što večim brojem nuka i točka. Ako baš želiš tu kornjaču, ako more stat onda kupiš okolo dok kornjača nedehidrira...

E iman pitanje za Belay-BoY sobzirom da je njegov turitorial... Postoji li više vrsta kornjača i ako postoji, dali ima razlika među njima te u konačnici, pošto i sam imam kornjaču kako utvrditi da li je ženska ili muška.. Nadam se odgovoru.. Srdačan pozdrav AT

Kao prvo postedi nas gluposti o tome dali je muska ili zenska, samo sam naveo primjer, postoji vise vise vrsta punjenih "kornjaca" ("DEFF SELA koja su napunjena" ZA OVE NEPISMENE (da ne napisu kakve su to punjene "kornjace")ovisi sve od igraca do igraca, neki ne ubacivaju nikako katapultove, jer postoje svijetovi gdje paladin nema nikve uloge, ili gdje paladina nema i onda mi reci za sta sluze katapultovi, ako paladina nema, stoga za katapultove nemoj biti smijesan molim te, nisu svi svjetovi sa paladinom.

Jos pitanja?

@Spider zaobidji temu molim te.
 
Last edited:

maltret

Member
Reaction score
0
Kao prvo postedi nas gluposti o tome dali je muska ili zenska, samo sam naveo primjer, postoji vise vise vrsta punjenih "kornjaca" ("DEFF SELA koja su napunjena" ZA OVE NEPISMENE (da ne napisu kakve su to punjene "kornjace")ovisi sve od igraca do igraca, neki ne ubacivaju nikako katapultove, jer postoje svijetovi gdje paladin nema nikve uloge, ili gdje paladina nema i onda mi reci za sta sluze katapultovi, ako paladina nema, stoga za katapultove nemoj biti smijesan molim te, nisu svi svjetovi sa paladinom.

Jos pitanja?

Zapravo na jedno def selo 100 kata ce ti sacuvati barem jedan nivo zida . Tako da ne pricaj nekom da je smesan kad vec ni ti ne znas ;)
 

DeletedUser

Guest
Amo sad ozbiljno, hvala na turitorialu


Sta su zapravo kornjace?

Kornjace su vecinom sela neprijatelja (koja su napunjena sa 30000 tak hiljada maceva, kopljanika, strijelaca)koja se nalaze u sredini jednog plemena(crvena tackica medju plavim), naravno imamo slucajeva kada se ta sela nalaze na "granici" izmedju neprijatelja, ili neki drugi slucaj
Dali se kornjace mogu razbiti

Kao i svako selo i "kornjace" se mogu razbiti, no to je malo teze ukoliko netko ubaci veci dio vojske.

wtf? ako može pojašnjenje, jer prvi citat nije veči dio vojske, koliki je zapravo veči dio vojske koji netko poslje ubaci???

i evo još jedna meni nejasna konstatacija
Kako razbiti kornjace?

Za razbijanje kornjaca ima vise slucajeva, no u slucaju da je selo previse natrpano deffom to i nije tako lako razbit.

A pošto sam ja nepismen
postoji vise vise vrsta punjenih "kornjaca" ("DEFF SELA koja su napunjena" ZA OVE NEPISMENE (da ne napisu kakve su to punjene "kornjace")

Znači kornjaču nije lako razbit, ali može je se razbit na više načina od kojih je zapravo jedan jedini moguč, a to je lupanje nukama dok ne pobiješ sav deff? Ili ne, ili ...

pravi reporter je uvijek spreman čekati odgovor
 

Belay-BoY

Active Member
Reaction score
0
Zapravo na jedno def selo 100 kata ce ti sacuvati barem jedan nivo zida . Tako da ne pricaj nekom da je smesan kad vec ni ti ne znas ;)

A kad je svijet bez paladina?:confused:

Pokrivaj se koliko si dugacak, ne koliko ti srce zeli.


@At eri, ukratko receno kornjace je opcenito tesko razbit, sve ovisi od svijeta jeli sa paladinom ili ne(zbog katapultova), koliko je vojske ubacito u selo.

Nekome kornjaca znaci ubacit 30 000 maceva, isto toliko kopljanika i strijelaca i par hiljada teske.
Nekome znaci ubacit vec gore navedeno vojske i jos par hiljada katapultova sa vatrenim.

Kao sto rekoh ovisi dali je svijet sa paladinom ili ne.

Ne nije jedini nacin da lupas nukama dok ne pobijes deff, zamisli da je u selu 80 000 strijelca, 80 000 maceva, 80 000 kopljanika, 5000 teske i 5000 katapultova (sa vatrenim), kako se to moze razbit?
Realno nikako, no zaobidjes to selo i noblas okolnja sela da bi on pojacavao i druga sela i vratio deff iz "kornjace" pa onda kad je "kornjaca" skroz oslabita lakse ju je noblat. Zar ne?

Jos pitanja?
 
Last edited:

maltret

Member
Reaction score
0
A kad je svijet bez paladina?:confused:

Pokrivaj se koliko si dugacak, ne koliko ti srce zeli.

Brate bez paladina i govorim...Ako vec nemas pojma ne odgovaraj da ne ispadnes jos smesniji
Dakle da ponovim: Na jedno def selo , 100 kata ce ti sacuvati barem jedan nivo zida . BEZ PALADINA

Posto si NE upucen poigraj se malo sa simulatorom.
 

Belay-BoY

Active Member
Reaction score
0
Brate bez paladina i govorim...Ako vec nemas pojma ne odgovaraj da ne ispadnes jos smesniji
Dakle da ponovim: Na jedno def selo , 100 kata ce ti sacuvati barem jedan nivo zida . BEZ PALADINA

Posto si NE upucen poigraj se malo sa simulatorom.

Hajde budi lijep i reci nam na koje deff selo ti to mislis, ako jedna nuka ide, jer sigurno 100 katapultova koji su samo u selu nece zaustavit ovaj napad :hahaha:

Kate bez paladina = bes(z)potrebno zauzimanje farme



7000 Sjekirasa
2500 Lakih
300 Brzih
100 Izvidjaca
250 Ovnova
 

maltret

Member
Reaction score
0
Hajde budi lijep i reci nam na koje deff selo ti to mislis, ako jedna nuka ide, jer sigurno 100 katapultova koji su samo u selu nece zaustavit ovaj napad :hahaha:

Kate bez paladina = bes(z)potrebno zauzimanje farme



7000 Sjekirasa
2500 Lakih
300 Brzih
100 Izvidjaca
250 Ovnova

7000 koplja
9000 maceva

Izracunaj prvo bez kata pa onda sa katama....I ne pravi se vise pametan kad nemas pojma :D
 
Top