Moj prijedlog. Kako povecati broj aktivni igraca.

sultan i

Member
Reaction score
0
Na ovom serveru sam jako kratko i upoznao sam dosta dobri igraca i osoba.
A mislim da je jako malo aktivni clanova i steta je da ovi sto su zaista odlicni igraci bezveze propadaju ili idu po stranim serverima.

Zasto nebi pokusali pozvati igraca sa strani servera citava plemena odlicne ekipe i obecali im pravu akciju i veliku zabavu za iduci svijet na ovom serveru.

Kako im obezbijediti tu zabavu to i jeste ono glavno pitanje?
Bar kako sam ja primjetio mozemo napraviti sigurno 4 ili 5 jaki saveza (plemena). Nije bitno kako ce se ta plemena zvati i ko ce biti vodja bitno je da se nadju ekstra ekipe kako bi se suprostavili igracima koje bi pozvali.

Tako recimo mozemo sa ba servera pozvati neke saveze da nam dodju bas onako u jakim sastavima kao sto su Barbari i LiBIH sa sv5. AIDS i CSDS sa sv6 itd.
Naravno pozvati i igrace sa slovenskog servera. I mislim da se naravno mogu iskupiti neka plemena sa tribal wars.net zasto da ne.
Tako bi sigurno dobili bar jos 2000 igraca koji su veoma aktivni.

Puno teksta jesam napisao.
Sad bi samo volio da cujem misljenja i ostali igraca sa servera, naravno i misljenja oni koji budno motre svaki nas tekst na ovom forumu.
 

DeletedUser

Guest
i ja sam tako nešto razmišljao ali cilj je što više domaćih igrača imati
a svejedno treba i to pokusati,otvaranje servera najaviti jedno 2 mjeseca ranije
 

DeletedUser

Guest
To bi bilo jako odlicno vec igramo mi sa ba. servera i dosta njih sa hr. na bosanskim serverima,jos da je pozvati ti sto kazes stranaca bilo bi jako cool
 

DeletedUser

Guest
moje mišljenje je da se omogući igračima da glasuju ingame putem ankete kakav žele novi svijet da bude... sa kojim postavkama... na taj način će više igrača doći igrati taj novi svijet jer će im se sviditi postavke od starta e sad dali će kasnije ostati aktivni to ovisi o više toga...
 

grimizni

Banned
Reaction score
0
Sve je to lijepo zamišljeno al slabo da ima od tog išta.

Prvi problem je jezik. Pisanje na bilo kom drugom jeziku osim hr može rezultirati trajnim banom ako neko prijavi poruku.

Isto tako i jezik na plemeniskim forumima, nije hr...opomena pa raspuštanje plemena.

Drugi problem je različita vremenska zona...skoro iste postavke na svim svjetovima. Nema nekih zanimljivosti, speed svjetova, svjetova tipa koje pleme prvo do 2 mil dobija premium i sl. To je sad u svijetu moderno. :D:D

Na kraju krajeva, pođete od sebe...da li bi išli na neki argentinski server:D gdje se teško možete s nekim sporazumiti i preko raznih translatora i na kojem znate da će se ujediniti svi protiv vas samo zato što ste stranci itd...

Eto, to je moje mišljenje, možda i ja griješim...
 

DeletedUser

Guest
da,ali kako mislis pozvati igrace npr sa slovenskog servera na koji nacin?
 

DeletedUser

Guest
Jedini nacin kako privuci igrace jeste dati im postavke servera po njihovom izboru(a to najvjerovatnije znaci bez morala,bez crkve,brzina 2 i slicno)...
I naravno otvoriti server u pravo vrijeme a to je otprilike tamo u septembru.

P.S. Neka nagrada za pobjednicko pleme ne bi bilo lose....
 

DeletedUser

Guest
Jedini nacin kako privuci igrace jeste dati im postavke servera po njihovom izboru(a to najvjerovatnije znaci bez morala,bez crkve,brzina 2 i slicno)...
I naravno otvoriti server u pravo vrijeme a to je otprilike tamo u septembru.

P.S. Neka nagrada za pobjednicko pleme ne bi bilo lose....

pa hr5 je bio uglavnom po želji igrača,hr4 je morao biti sa crkvom zbog nove verzije a hr6 će vjerovatno biti po našem izboru...
 

kickyourass

Member
Reaction score
0
naš server nikad neće biti popularan i to je to ukratko..ljudi muljaju na sve strane gdje god stignu..ovo je ukratko sapunica
 

starcevica

Member
Reaction score
1
grimizni i kickyourss objasnili sve..koliko god ideja bila dobra...to ostvariti-tesko...

plus sto boriss kaze postavke bi morale biti drugacije...a zamislite kod nas jedinice po lvl da se istrazuju...to bi bila pometnja ziva (medju malo manje iskusnim igracima,kojih ruku na srce ima dosta na hr... ) moje misljenje :pivo:
 

DeletedUser

Guest
nitko nije glup da to ne može skužiti... ali činjenica je da ako se nekako ne "zapapri" da će to značiti sve manje i manje igrača koji žele i imaju volju igrati... nažalost
 

sultan i

Member
Reaction score
0
aaaaaaaaaaa

nitko nije glup da to ne može skužiti... ali činjenica je da ako se nekako ne "zapapri" da će to značiti sve manje i manje igrača koji žele i imaju volju igrati... nažalost


kao sto si rekao zapapri e pa mzda bi i trebali nesto pokusati nece nas bas nista kostati.
ja bi mozda mogao dovesti neke igraca al nemogu bas puno.
malo truda nam nece skoditi. dobre akcije nece nedostajati
 

DeletedUser

Guest
Ja igram na ba5 u Barbarima, mogli bi vi ili mi možda, l pošto je ova tema ovdje otvorena, da znači organiziramo međusobni susret :D, znači jedan svijet sa malo bržim postavkama, barem 2, bez morala i crkve. Pošaljete poruku beowulfu na furm.plemena.net i on bi mogao staviti jedan natječaj, da se skupe dva ili tri plemena sa ba i dva ili tri plemena sa hr, pa da ratuju.

Primjer neka vam bude to što je sada u toku. Organizira se neko međunarodno natjecanje u speed serverima. Prijavljeno je 8 država, među njima i ba, raspisan je natječaj i skupila se odlična ekipa kod nas, i mi ćemo ići tamo u punoj snazi.

Svjedoci vam mogu biti: Ravka (koji se nešto tamo počeo vrzmati :D) ili ovi alkoholičari :D elmoo i kinder
 

starcevica

Member
Reaction score
1
nitko nije glup da to ne može skužiti... ali činjenica je da ako se nekako ne "zapapri" da će to značiti sve manje i manje igrača koji žele i imaju volju igrati... nažalost

ti koda ne igras s2 pa tamo jos uvjek mozes naci igrace koji mjesaju deff i off...treba prvo spremiti ove nase (da tako kazem domace igrace)....mi vecinom po otvaranju svjeta dolazimo sa nekom ekipom koji igraju duze i i vecina ima po neku godinu radnog staza na plemenima.....trebalo bi ove ostale malo uputiti u igru nauciti ih (ne pravim se pametan i da znam sve,al neko ne zna ni osnove igranja)....samim time bi se povecao i br domacih igraca...e tak onda bi trebalo pokusati dovesti strance pa da se mlati do iznemoglosti...pogledajte nase hr svjetove...uglavnom se odlucuje izmedju 2-3 mozda 4 plemena...od ta cetri dva su nastala spajanjem vise plemena (ciljam na to da su se igraci koji znaju igrati i koji su opstali spajaju,a ovi opadaju koji ne znaju,a fakticki im niko i ne pokusava objasniti neke stvari vezane za plemena)....
za dobar svjet trebalo bi napraviti 6-7 domacih ekipa i dovesti onda strance pa da bude lom...
moje misljenje :pivo:
 

DeletedUser

Guest
Ja igram na ba5 u Barbarima, mogli bi vi ili mi možda, l pošto je ova tema ovdje otvorena, da znači organiziramo međusobni susret :D, znači jedan svijet sa malo bržim postavkama, barem 2, bez morala i crkve. Pošaljete poruku beowulfu na furm.plemena.net i on bi mogao staviti jedan natječaj, da se skupe dva ili tri plemena sa ba i dva ili tri plemena sa hr, pa da ratuju.

Primjer neka vam bude to što je sada u toku. Organizira se neko međunarodno natjecanje u speed serverima. Prijavljeno je 8 država, među njima i ba, raspisan je natječaj i skupila se odlična ekipa kod nas, i mi ćemo ići tamo u punoj snazi.

Svjedoci vam mogu biti: Ravka (koji se nešto tamo počeo vrzmati :D) ili ovi alkoholičari :D elmoo i kinder

Haha,tebe naci i u Kinder jajetu :p

Zaboravio si za taj Speed mene spomenuti,ja sam joker u rukavu.




A sto se tice ove rasprave nevodi nicemu.
Tesko ce biti skupiti igrace sa svim servera,mozda mi(ba i hr )serveri mozemo napraviti 1 svijet da igramo al za nesto vece mislim da nema sanse!
 

DeletedUser

Guest
i jos jedna ba ekipa bi trebala doci sljedeći svijet ali neću da je odajem
uglavnom je najjača na ba serveru :D
 
Top