Spam 1.0.1 beta

Smayke

Well-Known Member
Reaction score
487
U Bosni zive dvije vrste stanovnistva, a to su bosanci i bošnjaci. Bosansko stanovnistvo se dijeli na krscanske, pravoslavne, jevrejske, itd bosance, dok je bošnjacko stanovnistvo iskljucivo muslimansko.
Naravno da ima tu zive jos i Srbi, Hrvati, Makedonci, Njemci, Albanci itd. radi posla ili sto mu se svidja pejzaz

Sve dok ti imas drzavljanstvo Bosne i Hercegovine ti ne mozes biti bosanski srbin ili hrvat. A to sto neko se tako naziva ili sto mu je praprapracukun deda iz Srbije ili Hrvatske nema nikakve veze sa danasnjicom.

Stanovnistvo jedne drzave se moze podijeliti samo po vjerskoj osnovi, a ne po drugim drzavama.
 

Smayke

Well-Known Member
Reaction score
487
To sto je balkancu koeficijent inteligencije na nivou temperature na Sibiru uvijek ce biti ovakvih klix komentara, nacionalizma, rasizma, i toga.

Zelio bih vas sve pozdraviti, citat cu i dalje vase glupe komentare , i cujemo se za pola godine, godinu mozda i dvije, sve dok se ovaj forum ne uredi, dok se stetocine ne uklone trajno, dok Vlado mrzi Stipu, sto Stipa mrzi Muhameda, dok se ne uklone fasisticke osobe, dok ne bude pisanja o ustasama, cetnicima i balijama.

Budite mi vi svi zivi i zdravi, lijep pozdrav!
 

mejra

Active Member
Reaction score
48
Ljudi koji zive u Bosni i Hercegovini i imaju njeno drzavljanstvo su Bosanci, lijepo si rekao. Medjutim neki zele da se izraze Srbima, Hrvatima i slicno radi njihovog porijekla. I meni licno to ne smeta. Naprimjer ako si rodjen na Francuskom tlu, po njihovom zakonu ti si Francuz. Medjutim ipak ces se ti ( ili mozda ne ) izjasniti po svojim roditeljima. Ne treba puno rasprave o tome ko je sta, i ko sta zeli biti. Nikad nisam bio za nacionalizam. Ako si po definiciji Bosanac ok. Ako vjerujes i osjecas se Srbinom u redu je. Dokle god ne vrijedjamo jedni druge i ne nanosimo nasilje nevinim ljudima sve ide fino :)
 

Atlantis

Active Member
Reaction score
58
Ako si tako miroljubiv, što ti smeta ako se netko izjašnjava kao Bosanski Hrvat ili Srbin, nemoj zaboraviti da je porijeklo "Bosanaca" teško utvrditi i zna se da su na prostorima današnje BiH oduvijek živjeli Hrvati ili Srbi (isti ti Hrvati i Srbi su naselili ove prostore nema podataka o Bosancima, bar koliko ja znam), to je činjenica, čovjek u RS ti neće reći da je Bosanac u 90% slučajeva, jer on to i nije. Kao što ti ni Hrvat iz npr. Livna najčešće neće reći da je Bosanac, jer je Hrvat. To da su Bosanci Iliri se može okačiti mačku o rep, kao i teorija da su Hrvati Goti ili Iranci. Zapamtite da u Jugi isto nije bilo nikakvih Bošnjaka, već su se zvali Muslimani općenito, tek 93' nastaju "Bošnjaci". Ali meni je zbilja svejedno kako će se tko izjašnjavati dok mu se to ne nameće ili pogotovo kad netko prijeti da će nekome doći na adresu 1 na 1 i slične gluposti.
 

NEXUS

Banned
Reaction score
87
Pojedini ne razlikujete nacionalnu od narodne pripadnosti.

Najbolji primjer Amerika, kamaru naroda ima, kinezi, busmani, japanci, kazahstanci, indijanci, to su narodnosti na popisu u americi al svi su po nacionalnosti Amerikanci.
Tako i u Bosni, po narodnosti Bosnjak, Srbin, Hrvat, Rom itd a po nacionalnosti Bosanci i Hercegovci, to se samo po sebi podrazumjeva.
Kad ode Mujo, Ante, Stefan u Minhen i neko ga pita odakle si, da li reko iz Sarajeva, Banja Luke, Mostara za svakog ce reci "aaa Bosanac", cak kad ode Srbin iz BL u Beograd zovu ga "Bosanac".
 

cuca ba

Well-Known Member
Reaction score
56
jebo vas ljudi nacionalizam. VOLI SVOJE POSTUJ TUĐE tog se mota drzite i ajmo malo o igrici necu 10 stranica da citam vasa prepucavanja
 

LjiljanZlatni

Member
Reaction score
5
17cf137c59dc4de965d136352b001fb9.jpg



spavaj medjede od 2000 bodova i 500 deff jedinica
prejaki abeceda nema sta samo jako
 

joker1

Active Member
Reaction score
75
tuzim te wickedu !!!
ti mn pricat tako !!
vrati mi kljuceve od bmw !!

i vidis lazes za nick na speedu.. nije .ba,vec .baa !!!!
 

joker1

Active Member
Reaction score
75
ev brate bleja,gledam filmove,pa da obidjem stara poznanstva ođe teeke !

rekreacije ha nea sta fina ti rekreacija,bolje se flase uvatiti nego ovog al hajde de :rolleyes:
 
Top