Spam 1.0.1 beta

salepg

Member
Reaction score
9
Pojedini ne razlikujete nacionalnu od narodne pripadnosti.

Najbolji primjer Amerika, kamaru naroda ima, kinezi, busmani, japanci, kazahstanci, indijanci, to su narodnosti na popisu u americi al svi su po nacionalnosti Amerikanci.
Tako i u Bosni, po narodnosti Bosnjak, Srbin, Hrvat, Rom itd a po nacionalnosti Bosanci i Hercegovci, to se samo po sebi podrazumjeva.
Kad ode Mujo, Ante, Stefan u Minhen i neko ga pita odakle si, da li reko iz Sarajeva, Banja Luke, Mostara za svakog ce reci "aaa Bosanac", cak kad ode Srbin iz BL u Beograd zovu ga "Bosanac".
Ali ga ne zovu bosnjak jer je to izmisljena kategorija. A izmisljena je da bi vi imali oko cega da se krvite umjesto da sutnete sve politicare i poradite malo na popunjenosti frizidera. I naravno da je Mico Bosanac jer zivi u BiH, ja Crnogorac jer zivim i CG, ali obojica smo Srbi po narodnosti. Postoje bosanska (tj. bosansko-hercegovacka) i crnogorsa nacija. Bosnjacka ne postoji. Mada svi vi muslimani DOBRO znate ko su vam bili djedovi i pradjedovi (srbi, hrvati, turci, arapi..). Tu nijednog bosnjaka nema unazad 5000 godina. :)
 

ja sam bio pro

Well-Known Member
Reaction score
171
Ružno si to napisao skroz, i džaba ćeš opet početi svađu koja nema potrebe , mislim ta tema ne pripada ovdje..
A naravno, i ja sam tek početkom studiranja otkrio dosta zanimljivih činjenica.. recimo OSMANLIJE kada su došli masovno je prihvaćen ISLAM.. prihvaćen je kod naroda masovno radi boljih uslova koje je imalo muslimansko stanovništo.. ne postoji izvori da su '' tjerani '' da prihvaćaju ISLAM ali ako pričamo otvoreno i ako se vratimo u to vrijeme dolazak i pokoravanje Bosne od jedne najveće sile u svijetu u to vrijeme iz straha je njih dosta prihvatilo ISLAM, naravno kasnije su nas ajmo reći i prodali te iste OSMANLIJE nakon što su pustili na milost i nemilost Bosnu.. I naravno da se postavlja pitanje šta bi bilo da nisu došli možda bi čak danas bilo sve drugačije možda bi bilo više povezani sa nekom od komšija ali eto.. ali svejedno najbolje da ne ulazimo u to nikako.. da se mi vratimo na igru eh eh
 

NEXUS

Banned
Reaction score
87
Ali ga ne zovu bosnjak jer je to izmisljena kategorija. A izmisljena je da bi vi imali oko cega da se krvite umjesto da sutnete sve politicare i poradite malo na popunjenosti frizidera. I naravno da je Mico Bosanac jer zivi u BiH, ja Crnogorac jer zivim i CG, ali obojica smo Srbi po narodnosti. Postoje bosanska (tj. bosansko-hercegovacka) i crnogorsa nacija. Bosnjacka ne postoji. Mada svi vi muslimani DOBRO znate ko su vam bili djedovi i pradjedovi (srbi, hrvati, turci, arapi..). Tu nijednog bosnjaka nema unazad 5000 godina. :)
Jeste po narodnosti Srbi, a a ne postoji "Bosnjacka nacija" vec Bosnjacki narod jos od davnina, a postoji Bosanska nacija. I predci nisu nikako ni srbi, ni hrvati ni turci a pogotovo ne arapi vec stari "dobri Bosnjani", a dalje ako hoces Bogumili, a dalje mozda Iliri, Juzli Slaveni, Bog te pito kako je gdje ko... vjerovatno ima neko ko je za vrijeme Osmanske vladavine bio Srbin tj pravoslavac pa je presao na Islam a isto tako kad su Srbi, Njegos progonio i posrbljavo. A ako ces ici jos dalje ono klasicno srpsko sovinisticko "prodali vjeru za veceru", onda svi danasnji pravoslavci su takodje prodali vjeru za veceru (paganstvo). Znas, nezahvalno je ici u proslost onoliko koliko tebi pase, ko sto je prije 19og vijeka bio 18ti, tako je isto i prije 18og bio 17ti.
A to koliko ja imam turske krvi, isto tako je imas i ti, i Mico i svi ostali, turci ako nisu vodili zene, nisu ih ne vodili samo u Bosnu ;)
To sto je Bosna vjecito bila u fokusu interesa i sa srpske i sa hrvatske strane, to je druga prica. Pa ona prica "Tvrtko I i njegova Bosna je srpska drzava", to su price za malu djecu, da jeste, pripojio bi je Srbiji a ne u tom periodu Bosna bila ko Rusija a Srbija ko kliker na karti.
 

cuca ba

Well-Known Member
Reaction score
56
ljudi moji stvarno ste dosadni svi do jednog.. mani te se politike a pogotovu religije.. Nista dobro od toga nije izaslo nikad.. Svako ima svoje misljenje i svako misli da je u pravu i vuce na svoju starnu.
Spamajte o plemenima zbog toga smo tu..
moram reci da se slazem sa tobom sto jest jest
 

NEXUS

Banned
Reaction score
87
ljudi moji stvarno ste dosadni svi do jednog.. mani te se politike a pogotovu religije.. Nista dobro od toga nije izaslo nikad.. Svako ima svoje misljenje i svako misli da je u pravu i vuce na svoju starnu.
Spamajte o plemenima zbog toga smo tu..
Normalno, i ja sam za da se toga mani pogotovo ovde al ne mogu ostat imun na ovakve izjave od strane saleta, i ja postujem tudje i ne negiram nicije ni vjeru ni naciju tako molim da niko ne dira ni u moje i tjt. Uvijek se moze vuci dublje, ko sto se moze gledat historija nove ere, tako se moze ici jos dublje tj. staru eru
 

Jakow.

New Member
Reaction score
2
Decki dosta zajebancije, vrijeme je da prijeđemo na pravu stvar.

Ja sam malo razmisljao o ekonomskoj situaciji u svijetu, padu cijene kave u Turskoj, svadbama, danasnjoj glazbenoj sceni, cijeni premiuma na plemenima, ovo ono, i kad malo bolje razmislis, ti nemas postena benda za svirat na svadbi a da nije nesto inovativno..sve isto, monotoni, ima svoju proceduru..i pazite sad

meni padne napamet da si kupim saksofon, vratim se u vrijeme 50-tih i zasviram dobri stari rock, pa malo elivsa, jerry lee lewis i tako te fore..problem je sto je saksofon skup, a ja si ga ni mogu kupit..treba iskesirat 8000kn(bar)..a budimo realni, ne mogu svirat na svadbama,pogotovo vasim a jeftinim/polovnim saksofonima.
To bi bio grijeh za nase podneblje.

Sad da povezem ekonomsku situaciju u svijetu, kavu i premium bodove;
Svi znamo da je ekonomija danas u banani, da je ljudi u Turskoj sve vise piju cajeve umjesto kave, pa je cijena kave znatno pala dolje, i da su premiumi jebeno skupi.

E pa sto mi ne bismo preskocili jedan mjesec kupovine premiuma, sve pare namjenjene za premium zaletili na moj racun?! To bi bila WIN-WIN situacija.
Ja si kupim Yamaha saksofon, a cijenaaa premiuma padne, jerr nije frka za premiuma, narod ne kupuje, nema potraznje i moraju spustit doljeee cijene..zamislite pad od 5%..to cu recimo 4 eura manje za 8500 premiuma..EJJ COOVJECE, HEEJ


p.s. svirao bi i na obnovi zavjeta, tako da ovi ozenjeni..i vama je WIN-WIN


TL;DR: Kupimo meni saksofon jer to moze uzrokovati pad cijene premium bodova po uzoru na pad cijene kave u Turskoj, da vam sutra mogu svirati na svadbama.
 

cuca ba

Well-Known Member
Reaction score
56
Decki dosta zajebancije, vrijeme je da prijeđemo na pravu stvar.

Ja sam malo razmisljao o ekonomskoj situaciji u svijetu, padu cijene kave u Turskoj, svadbama, danasnjoj glazbenoj sceni, cijeni premiuma na plemenima, ovo ono, i kad malo bolje razmislis, ti nemas postena benda za svirat na svadbi a da nije nesto inovativno..sve isto, monotoni, ima svoju proceduru..i pazite sad

meni padne napamet da si kupim saksofon, vratim se u vrijeme 50-tih i zasviram dobri stari rock, pa malo elivsa, jerry lee lewis i tako te fore..problem je sto je saksofon skup, a ja si ga ni mogu kupit..treba iskesirat 8000kn(bar)..a budimo realni, ne mogu svirat na svadbama,pogotovo vasim a jeftinim/polovnim saksofonima.
To bi bio grijeh za nase podneblje.

Sad da povezem ekonomsku situaciju u svijetu, kavu i premium bodove;
Svi znamo da je ekonomija danas u banani, da je ljudi u Turskoj sve vise piju cajeve umjesto kave, pa je cijena kave znatno pala dolje, i da su premiumi jebeno skupi.

E pa sto mi ne bismo preskocili jedan mjesec kupovine premiuma, sve pare namjenjene za premium zaletili na moj racun?! To bi bila WIN-WIN situacija.
Ja si kupim Yamaha saksofon, a cijenaaa premiuma padne, jerr nije frka za premiuma, narod ne kupuje, nema potraznje i moraju spustit doljeee cijene..zamislite pad od 5%..to cu recimo 4 eura manje za 8500 premiuma..EJJ COOVJECE, HEEJ


p.s. svirao bi i na obnovi zavjeta, tako da ovi ozenjeni..i vama je WIN-WIN


TL;DR: Kupimo meni saksofon jer to moze uzrokovati pad cijene premium bodova po uzoru na pad cijene kave u Turskoj, da vam sutra mogu svirati na svadbama.

jarane kako je tebi dobro u zivotu sta uzimas daj i sa nama podjeli haha
 
Top