SPAM

Status
Not open for further replies.

DeletedUser

Guest
sad ti kao znas za kampove,hh salim se,sad kad si pomenuo od ba5 nisam vidio kampove,bilo bi dobro da se to negde opet pojavi..mada i ovo sa hramom je zanimljivo

koliko znam bili su zadnji put na ba 4....extra fora za skok,akciju...a hram..skontao sam sta znaci-bolje barbare osvajati oko hrama nego igraca vam hrama..iskreno meni je to .........
 

DeletedUser

Guest
xTEnmRo.png


BRACO :D znam da smo se izruzili u igri... ali pozelite mi srecu , konkurs je otvoren prijavicu se i ako Gospod bog da da uspem!

Nema tu bez stele nista :boks:
 

bakho

Active Member
Reaction score
12
Kada se prijavljujes za vojsku , bilo placenu bilo regularnu , ti si na pocetku jedan obican vojnik , bilo pjesadinac bilo operater ili bilo koji drugi kako da se izrazim smjer koji odaberes. Ti prvo moras da odredjeno vrijeme provedes kao obican vojnik i da postignes uspjehe da bi te neko prekomandovao u podporucnika , porucnika ili bilo koji drugi cin.

Znaci teoreske sanse ti koji nikada u vojsci bio nisi da odjednom budes podporucnik.
 

Fate

Member
Reaction score
0
Kada se prijavljujes za vojsku , bilo placenu bilo regularnu , ti si na pocetku jedan obican vojnik , bilo pjesadinac bilo operater ili bilo koji drugi kako da se izrazim smjer koji odaberes. Ti prvo moras da odredjeno vrijeme provedes kao obican vojnik i da postignes uspjehe da bi te neko prekomandovao u podporucnika , porucnika ili bilo koji drugi cin.

Znaci teoreske sanse ti koji nikada u vojsci bio nisi da odjednom budes podporucnik.

da ali ti kad odes sa namerom da budes podoficir ti zavrsavas sve kao i obican vojnik samo sto ti u tom periodu dok ne postanes podoficir tebe uce kako ces se ponasati i ostalo... Pobogu druze onda bi svaka budala iz vojske posle 2-3 god dosla na tu funkciju... Opet ti je potrebna skola, veci stepen obrazovanosti kako bi mogao na obuke za podoficira ili oficira .. Pise ovde sve procitaj :) nebih te lago

http://mod.gov.ba/aktuelnosti/oglasi/?id=26248
 

bakho

Active Member
Reaction score
12
Druze otac mi je bio porucnik, a prandjed general . Dolazim iz vojnicke porodice.

Da bih neko dobio cin porucnika prvo mora da sluzi kao obican vojnik mislim da je 2-3 godine opet nisam siguran, tkao je negdje bilo u VRS.
Kada zavrsis sa sluzbom obicnog vojnika, ako si se dokazao itd itd ti nastavljas dalje sa vojskom i ides ka vecen stepenu .

Posto je ovo konukrs za profesionalne vojnike tebi cinovi idu sledeci :
Vojnik
Podoficir
Oficir
Gneral

Znaci trebas krenuti od vojnika pa nadalje, za sve ima odredjen rok sluzbe.

Nemoj me pogresno shvatiti da te miniram nesto ili slicno, samo zelim da te usmjerim na pravi put. Da ti kazem da ti treba godina ida bi dosao do nekog cina. Naravno uz godine i muke i znoja i truda i volje.

A i ako si stvarno to odlucio, razmisli da li je vrijedno da sutra izgubis glavu radi nekog guzonje u fotelji.
 

Fate

Member
Reaction score
0
Druze otac mi je bio porucnik, a prandjed general . Dolazim iz vojnicke porodice.

Da bih neko dobio cin porucnika prvo mora da sluzi kao obican vojnik mislim da je 2-3 godine opet nisam siguran, tkao je negdje bilo u VRS.
Kada zavrsis sa sluzbom obicnog vojnika, ako si se dokazao itd itd ti nastavljas dalje sa vojskom i ides ka vecen stepenu .

Posto je ovo konukrs za profesionalne vojnike tebi cinovi idu sledeci :
Vojnik
Podoficir
Oficir
Gneral

Znaci trebas krenuti od vojnika pa nadalje, za sve ima odredjen rok sluzbe.

Nemoj me pogresno shvatiti da te miniram nesto ili slicno, samo zelim da te usmjerim na pravi put. Da ti kazem da ti treba godina ida bi dosao do nekog cina. Naravno uz godine i muke i znoja i truda i volje.

A i ako si stvarno to odlucio, razmisli da li je vrijedno da sutra izgubis glavu radi nekog guzonje u fotelji.


aha ok... ja sam razumeo drugacije... jer kod njih tu jasno pise za sta i sa kojom skolom gdje mozes konkurisati.. to me jedino buni.. ja fax sledece godine zavrsavam pa cu za to podoficira :) , a matori idem da branim neduzan narod san mi je da budem vojnik od malih nogu,,, ispunicu samo zivotni cilj :)
 

Gomy

Member
Reaction score
0
Postoje 3 klase cinova: Vojnicki,podoficirski i oficirski.
Vojni cinovi idu od razvodnika do desetara,podoficirski cinovi idu od mladjeg vodnika do zastavnika i oficirski od podporucnika do generala.
Posto danas vise ne postoji vojska,vec iskljucivo profesionalna vojska kad odes u vojsku(profesionalnu) ti si VOJNIK.
Period koji moras da gulis je 3 meseca(bar ovde kod nas u Srbiji),posle tog vremena se izbacuje konkurs i kreces od najmanjeg cina RAZVODNIK.
U slucaju da imas visi stepen obrazovanja ides(visa skola,fax) mogu te postaviti na funkciju oficirskog cina u tom slucaju PODPORUCNIK.
I to iskljucivo ako vojsci trebaju potrebe za takvom vrstom posla.
Ovo su veoma RETKI slucajevi,tako da ako hoces da ako hoces da dobijes oficirski cin moras da zavrsis vojnu akademiju.
Teoriski ovo je moguce,ali u praksi je bukvalno ne izvodljivo(visa skola,fax da dobijes cin oficira).

Drugo ti kad se skolujes da budes oficirski cin,ne moras da ides u vojsku.
U periodu dok se skolujes ti si VOJNIK.

Drugo General? hahahaha
decko da li znas uopste sta treba da uradis da bi dosao do generala?

Max oficirski cin koji neki covek sa akademijom moze da dodjes je pukovnik,da bi otisao u generale to je vec veca procedura.
Osnova je da se pukovnik,moras da pravis doktorate u tim doktoratima moras da stavis 2% znanja koja vojska ne zna i koje moze da joj pomogne,sve ostalo moras da sazmes. Znaci moras da das neki doprinos vojsci.
Moras da zavrsavas da nazovem "master" vojne akademije. To su jos 2 godine dodatno skolovanja.

3 nacina da se povecavaju cinovi u vojsci:
- Naukom
- Ratovanjem
- Stazom

Svake 3-5 godina tebe ceka novi cin,ne vazno dal si vojnik ili oficir. To je pravo koje drzava mora da ti obezbedi.
Osim u slucajevima kad imas velike greske,tad mogu i da ti smanje cin.
Dakle naukom ti mozes samo da doprineses da ubrzas taj proces cinova.

U slucaju opste mobilizacije(rata) vojska moze da ti stavi cin oficirski i ako nemas visi stepen obrazovanja.
Sad je to duga prica da bi objasnio.
U ratu ti najbrze rastu cinovi(sve zavisi od tvog ucinka,hrabrosti i td...)

Da pojasnim jos nesto:
Danas kod nas postoji profesionalna vojska i vojska koja moze da se mobilise(u slucaju rata svaki muskarac od 18 do 65 god koji je sposoban da drzi pusku je VOJNIK).
Takozvani rezervisti,u takvim slucajevima mogu dobiti cinove i oficira.

lp,
Dete iz oficirske kuce ;)
 

Gomy

Member
Reaction score
0
Druze otac mi je bio porucnik, a prandjed general . Dolazim iz vojnicke porodice.

Da bih neko dobio cin porucnika prvo mora da sluzi kao obican vojnik mislim da je 2-3 godine opet nisam siguran, tkao je negdje bilo u VRS.
Kada zavrsis sa sluzbom obicnog vojnika, ako si se dokazao itd itd ti nastavljas dalje sa vojskom i ides ka vecen stepenu .

Znaci trebas krenuti od vojnika pa nadalje, za sve ima odredjen rok sluzbe.

gluposti...

Vec sam ti objasnio u proslom postu...

Da bi neko dosao do cina recimo porucnika(oficirskog cina),mora da zavrsi VOJNU AKADEMIJU.
Kad zavrsi vojnu akademiju dobice cin podporucnika,to je najmanji oficirski cin.
Posle toga mogu da ga unaprede u porucnika.


Nemoj da drzim ovde vojni cas :boks:
 

bakho

Active Member
Reaction score
12
Ovo sto sam pricao odnosilo se na VRS. Ne znam kakava je procedura u VBIH ili hrvatske .

Da ne pocinjem sada ovde u ratu, uglavnom zbog dijela koja je uradio , moj pokojni otac odlikovan je porucnikom prve majevicke brigade.
Tako da nikakava akademija mu nije trebala.

A sto sam fateu samo objasnjavao na jednostavan nacin i kratak nacin da ne moze odma za porucnika,podporucnika ili slicno.
 

Gomy

Member
Reaction score
0
Objasnio sam ti u proslom postu sve,uzmi bar procitaj.
Ovo sto sam pricao se odnosilo na Vojsku Republike Srbije.
Mislim cak da je i slicna procedura i za VBiH i Hrvatske(mada nisam siguran bas u to).

Jedini nacin da dobije oficirski cin,je moguce ako su ga za vreme rata mobilisali i postavili u oficirski cin.
Ovo nije klasicni oficirski cin,vec cin rezervista.
Za vreme rata on ima totalno isto zvanje kao i klasicni oficir.
 
Status
Not open for further replies.
Top