Svijet 3 - Zatvaranje, komentari i pitanja

Status
Not open for further replies.

DeletedUser

Guest
Hvala svima koji su me uveli u ovu igru, s kojima sam ratovao i provodio vrijeme na Skypeu.
Plemena mogu igrati samo ljudi s puno mašte i to je ono što je vrijedno u svemu ovome.
Želio bih se jednog dana ponovno vratiti u Plemena, započeti s ljudima posvećenicima i ljubiteljima aktivne i dobre igre, možda negdje na nekom stranom serveru. Ratovati na HR4, 5, 6... ne vidim više nikakav izazov oko toga jer su to uglavnom, uz manje varijacije, isti ljudi.
Umjesto dosadašnjeg tona u ovoj temi, predlažem nešto drugo:
- skupiti 20-30 ljudi sa svih HR servera koji vole ovu igru i koji mogu aktivno i posvećeno pratiti stvari. Rasta, Barbar, RSW... tako svejedno iz kojeg plemena netko dolazi. I kao takav tim krenuti na neki engleski server. Taman negdje pred ljeto. Eto, poziv je tu pa ako se skupimo, eto i mene.
 

DeletedUser

Guest
Hvala svima koji su me uveli u ovu igru, s kojima sam ratovao i provodio vrijeme na Skypeu.
Plemena mogu igrati samo ljudi s puno mašte i to je ono što je vrijedno u svemu ovome.
Želio bih se jednog dana ponovno vratiti u Plemena, započeti s ljudima posvećenicima i ljubiteljima aktivne i dobre igre, možda negdje na nekom stranom serveru. Ratovati na HR4, 5, 6... ne vidim više nikakav izazov oko toga jer su to uglavnom, uz manje varijacije, isti ljudi.
Umjesto dosadašnjeg tona u ovoj temi, predlažem nešto drugo:
- skupiti 20-30 ljudi sa svih HR servera koji vole ovu igru i koji mogu aktivno i posvećeno pratiti stvari. Rasta, Barbar, RSW... tako svejedno iz kojeg plemena netko dolazi. I kao takav tim krenuti na neki engleski server. Taman negdje pred ljeto. Eto, poziv je tu pa ako se skupimo, eto i mene.

zanimljiv prijedlog...znam da je i bilo takvih pokušaja,ali mislim da nažalost nema blistave budućnosti(možda i griješim) za takvu ekipu jer i ovako u većini plemena ima nesuglasica,među saveznicima još više,a kavih bi samo bilo kad bi se u istom plemenu našlo po 5 tvrdoglavih iz plemena koja su ratovala na našim serverima-ne kažem da su svi takvi,ali dovoljno 5 od 50 da usljedi raspad sistema
(još najlakše ako su ratovala pa kažeš ovaj je bio dobar protivnik bilo bi super imat ga u plemenu,ali što je sa onima koji su se dogovarali nekom iza leđa i slične stvari)
ali kad bi se dogovorili npr. sv7 idemo svi na njega-pa se tu nađe 10-15 dobrih plemena sa ba i hr e to bi onda bilo zanimljivo i još da se poklope/dogovore dobre postavke eto ti zabave......ali nažalost i ova ideja mi izgleda utopija
 

scapa

Banned
Reaction score
0
rubo je apsolutno u pravu, tesko bi se tu nesto napravilo, tesko je slozit takvu ekipu koja ce prihvatit jednoga vodju, a svi znamo kako zavrse projekti sa previse jakih pojedinaca, pogotovo kad egoizam proradi
 

DeletedUser

Guest
Rubo i scapa, svakako, u pravu ste ukoliko u obzir uzimate konvencionalni tip plemena. No, ja sam mislio na nešto drugačiji poredak stvari.
1. Pitanje vođe. To je zastarjeli, centralizirani koncept i u plemenu o kojemu ja razmišljam egotripovi ne bi bili dobrodošli. Stvar je u pogrešnom pristupu - "vođa" i činovi nisu tu da bi to bila nečija nagrada ili privilegija, već obaveza. Pripremiti akcije, izvući bb kodove, komunicirati s ljudima... puno je više obaveza u tome, nego glađenja nečijeg ega. Na kraju, niti mi u Barbarima na s3 nismo imali "apsolutnu diktaturu" od bilo kojeg člana. Svakako, max2 u početku i kasnije TopSecret su se ukazali kao najpožrtvovnijima u pripremanju akcija i koordinaciji, no i mi ostali smo ravnopravno predlagali i odlučivali o razvoju stvari.

2. Uvjeren sam da bi sve trzavice proizašle iz dosadašnjih ratovanja nestale kada bi ljudi sjeli za stol i popili koje pivo zajedno. U međuvremenu, Skype je također dobra stvar za to.

3. Žar prema igri. Prodati fintu, nadmudriti protivnika. To je recept za guštanje. No za to nam trebaju aktivni igrači. Čak niti ne spominjem "dobri" igrači, jer kompleksnost ove igre je na nivou kognitivnih sposobnosti osmogodišnjaka. Veća je stvar u prisutnosti, i na Skypeu i u igri. Oni koji ne prate stvari s vremenom postanu veći teret nego pomoć i to je ono o čemu je Gyorke dijelom govorio u ranijem postu. Nitko ne bi trebao biti taoc ničije neaktivnosti, ali niti egocentričnosti. Zato ću ponoviti:

- 20 posvećenika, koji su tu i prate stvari, 20 "samuraja", individualaca, ali razumnih ljudi, bez egotripova i utrke po bodovima i ODDu. I tako nastupiti na stranom serveru. Pomeli bi ih. :)
 

DeletedUser

Guest
rubo je apsolutno u pravu, tesko bi se tu nesto napravilo, tesko je slozit takvu ekipu koja ce prihvatit jednoga vodju, a svi znamo kako zavrse projekti sa previse jakih pojedinaca, pogotovo kad egoizam proradi

slažem se sa ždeom :p
teško je to ostvariti...pravit će se pleme u plemenu
 

DeletedUser

Guest
rubo je apsolutno u pravu, tesko bi se tu nesto napravilo, tesko je slozit takvu ekipu koja ce prihvatit jednoga vodju, a svi znamo kako zavrse projekti sa previse jakih pojedinaca, pogotovo kad egoizam proradi

Imate primjer Quita,a na ba6 koji se raspao a imao puno odličnih igrača, i sad neznam kakva je situacija bila u eb@n na ba5, ali su iskorijenjeni ;)
 

scapa

Banned
Reaction score
0
...osobno bih jako volio da probamo pokorit "nadmene" engleze i da im "priprosti" i "divlji" balkanci ocitaju bukvicu na njhovom terenu, ali i dalje mislim da bez vodje tipa TOP-a, tj. Obliviona nemamo sanse, bez uvrede bilo kome ali samo on moze jedno pleme odrzat na okupu cjeli server, natjerat ljude da idu u akcije svaki drugi dan, da jednostavno nedaju drugima da prodisu, za takav tempo ipak treba vodja tipa Obliviona, tj. TOP-a...
...poslije svih postova ovdje, osporavnja i omalovazavanja uspjeha barbara na sv3 ja sam odustao od takve ideje, mada, cjelo ce vodstvo barbara znati, bio sam prvi pobornik toga da probamo. mislim da niti jedna igra koja podrazumjeva vojnu strategiju ne trpi demokraciju.
 

DeletedUser

Guest
nije to toliko povezano-plemena na našim serverima se raspadaju prvenstveno zbog pada aktivnosti,krenimo od pretpostavke da se na stranom serveru to nebi dogodilo jer bi u svakom trenutku imao tko uskočit,problem bi/će nastati kad dođe do razilaženja u mišljenjima bilo to u plemenu sa vođom ili ravnopravnom-jednostavno tako mora bit pitanje je samo kako će se rješavati ta razilaženja-jer nije problem ako se mišljenje pojedinca razlikuje od mišljenja plemena problem je ako se u mišljenjima razilaze izmišljam sad 6 ex članova barbar plemena i 6 ex članova raste pa 6 igrača iz tooneya misli da su jedni u pravu,ali zbog neke stare prepirke podržavaju ove druge koji su u krivu......zapravo problem je čim se nađe nekoliko igrača iz jednog plemena koji bezuvjetno vjeruju jedni drugima,ali ne toliko ostalima....ali kao što luxo kaže 20 posvećenika, koji su tu i prate stvari, 20 "samuraja", individualaca, ali razumnih ljudi, bez egotripova i utrke po bodovima i ODDu-kad bi došli takvi koji bi bili spremni svaku situaciju sagledat objektivno onda bi sigurno bili uspješni.....u svakom slučaju već se pokušavalo zašto ne opet....manje više svi znaju kako stvari idu....dobra i aktivna ekipa i uz to dovoljno otkačena koja zna pretrpit zajebanciju na vlastiti račun i koja je spremna igrat timsku igru zašto ne?
 

DeletedUser

Guest
...osobno bih jako volio da probamo pokorit "nadmene" engleze i da im "priprosti" i "divlji" balkanci ocitaju bukvicu na njhovom terenu, ali i dalje mislim da bez vodje tipa TOP-a, tj. Obliviona nemamo sanse, bez uvrede bilo kome ali samo on moze jedno pleme odrzat na okupu cjeli server, natjerat ljude da idu u akcije svaki drugi dan, da jednostavno nedaju drugima da prodisu, za takav tempo ipak treba vodja tipa Obliviona, tj. TOP-a...
...poslije svih postova ovdje, osporavnja i omalovazavanja uspjeha barbara na sv3 ja sam odustao od takve ideje, mada, cjelo ce vodstvo barbara znati, bio sam prvi pobornik toga da probamo. mislim da niti jedna igra koja podrazumjeva vojnu strategiju ne trpi demokraciju.

ne želim sada ulazit u rasprave,ali kao što ti kažeš za obliviona(svakako vjerujem u njegove sposobnosti)isto tako ja mogu reć za hadokken/odoakar
koji kad bi mi rekao napadaj sam sebe dok ne ostaneš bez vojske ja bi tako napravio jer vjerujem da bi mi to bilo dobro samo zato jer je on tako rekao,jer igram ili sam igrao u par plemena i nitko(bez uvrede) se još nije pokazao ni približno dobar kad je u pitanju vođenje jednog plemena
i što sad? u biti i ja i ti podržavamo ideju,a s druge strane smo onakvi kakvi nebi trebali biti da to uspije:confused:
 

DeletedUser

Guest
Razlog zasto ne podrzavam ovu ideju jeste sto su engleski serveri preveliki i zahtjevaju puno vremena (5 godina minimum).
A zasto mislim da ne bi uspjelo da to bude mjesano pleme... pa ljudi moji procitajte ponovo ovu temu!
Neki ljudi zavide svojoj sjenci i da funkcionisu kao tim...
Ajde budite ozbiljni!
 

DeletedUser

Guest
boriss je u pravu... engleske svjetove u kontekstu trajanja možemo svrstati u vječne... a pogledajte naše servere nakon godinu - dvije igranja... dosta ljudi uspori ili postanje manje aktivno (da ne kažem čak i neaktivno)... ok, najvjerojatnije je to zato jer se izgubi interesantnost igranja zbog prevelike dominacije nekog plemena zbog nedostatka dovoljno dobrih protivnika... sve je to opće poznato ali unatoč tome, smatram da bi osobno u bilo koje doba otišao igrati strani server sa ljudima koje sam ili upoznao ili čuo sve najbolje (igrački, personalno) upravo zbog zanimljivosti i zbog te zanimljivosti vjerujem da bi vladala i aktivnost u plemenu...

dali bi se kao pojedinci unutar jednog plemena svi slagali, upitno... ako se ne proba, nemože se ni znati... bilo je već pokušaja da, ali idemo sa pretpostavkom da jednom će i to uspiti :)
 

Jack000

New Member
Reaction score
0
kaj svi vi glumite? barbari su osvojili svijet i moj naklon njima:festa: nije bitno kako, jer je i sam glanza rekao da se pamti rezultat (a ja se slažem s time u potpunosti):kokice: osobno skidam im kapu jer znam s cime su se trebali nositi... stoga, svi vi koji ne možete pružiti ruku, tko vas hebe;)
vise srece drugi put...

posebni pozdrav legendi hrvatskog servera, on zna na koga mislim:eek:ok:
 

DeletedUser

Guest
pa sta
vi pricate
net serveri ili hr
isti kupus

igra je ista i svugdi se isto igra
razlika je samo sta je svjet veci i vise je igraca pa duze i traju
a sta se tice kvalitete igraca
ma dajte dole
cete se nakon misec dana upisat u gaće od smija
kakvih sve likova ima:zzz:
 

WiCkED

Administrator
Reaction score
36
Dakle, kao što stoji najava - 31.03. u 15:00 se zatvara svijet 3 - neće se više moći ulogirati na taj svijet.
 

scapa

Banned
Reaction score
0
...nebi li neko vrijeme svijet trebao biti zamrznut, tj. proglaseno primirje a ljudima ostavit jos par dana da u miru pozdrave se jedni sa drugima
 

Glanza

Active Member
Reaction score
1
...nebi li neko vrijeme svijet trebao biti zamrznut, tj. proglaseno primirje a ljudima ostavit jos par dana da u miru pozdrave se jedni sa drugima

Ne, prije mjesec dana smo dali obavijest da će se svijet zatvorit.
 
Status
Not open for further replies.
Top