Pitanja i odgovori

Mrkey

Member
Reaction score
2
Činjenica je da se pravila zaobilaze na sve moguče načine, da bi se na taj način, nekažnjeno ostvarilo prednost u igri, u odnosu na druge igrače. Zašto? Jednostavno zbog toga što svi žele pobijediti....
Beskonačni sitevi, igrača koji su odustali ili multića, su očiti dokaz da je u samoj igri potrebno više reda, naprosto zbog toga da konkurencija i sama borba među igračima i plemenima budu "ravnopravniji", jer na ovaj način i trenutno to sigurno nisu.
Sit nekog "igrača" u dozvoljenom roku neprekidno, pa ga predaš drugom članu plemena, sve u dozvoljenom roku....i tako ukrug, nije direktno kršenje pravila, ali je zaobilaženje pravila, ostvarivanje prednosti na nelegalan način.
Ima jako puno takvih primjera, dalo bi se o tome pisati, ali se slažem s ovom primjedbom Trawke, nebi bilo loše imati u postavkama pregled sitanja s vašeg računa, a podržavam i ovo za nekakvo dozvoljeno povremeno uključivanje s ciljem slanja vojske ili farmanja, s tim da to ne predstavlja oživljavanje "mrtvih računa" niti zaobilaženje pravila.
Logiranje s promjenjivih IP adresa, korištenje softvera u tu svrhu, opet otvara mogućnost zaobilaženja pravila....ali to je već preširoka tema.
 

Ogavna Budaletina

New Member
Reaction score
0
Imam jedan upit sa osvrtom na s15.

Postavke svijeta su takve da igrač po ulasku u pleme ne može slati pojačanje 7 dana dok ga odmah može primati. Takvo pravilo omogućava da igrač prelazi iz plemena u pleme i da prima vojsku u obranu. Tako igrač prelazi iz plemena u akademiju pa i u neko drugo pleme sa kojim nema nikakve diplomatske veze samo kako bi primio vojsku.
Mislim da je takva postavka čudna jer čemu onda postoji ograničenje broja članova u plemenu kad se prelascima postižu isti učinci kao da je pleme jedinstveno (npr. glavno pleme i akademija)!

Možda bi se moglo razmisliti da na nekom slijedećem svijetu postavke budu takve da se niti obrana ne može primiti neko vrijeme ili da se ograniči broj promjena plemena. Na taj način bi se mogle spriječiti izdaje nelojalnih igrača koji u kritičnim trenucima mijenjaju pleme i spašavaju se od poraza.
Moguće je da je to (izdaja u kritičnom trenutku ubačenog člana) dozvoljeno kako bi taktiziranje bilo čim složenije. Svejedno sam mišljenja, da ako je izdaja dio taktike tada je to ipak nesportski i nedostojno provedenog vremena i truda.
 

AT ANIMAL

Super Moderator
Reaction score
2
Imam jedan upit sa osvrtom na s15.

Postavke svijeta su takve da igrač po ulasku u pleme ne može slati pojačanje 7 dana dok ga odmah može primati. Takvo pravilo omogućava da igrač prelazi iz plemena u pleme i da prima vojsku u obranu. Tako igrač prelazi iz plemena u akademiju pa i u neko drugo pleme sa kojim nema nikakve diplomatske veze samo kako bi primio vojsku.
Mislim da je takva postavka čudna jer čemu onda postoji ograničenje broja članova u plemenu kad se prelascima postižu isti učinci kao da je pleme jedinstveno (npr. glavno pleme i akademija)!

Možda bi se moglo razmisliti da na nekom slijedećem svijetu postavke budu takve da se niti obrana ne može primiti neko vrijeme ili da se ograniči broj promjena plemena. Na taj način bi se mogle spriječiti izdaje nelojalnih igrača koji u kritičnim trenucima mijenjaju pleme i spašavaju se od poraza.
Moguće je da je to (izdaja u kritičnom trenutku ubačenog člana) dozvoljeno kako bi taktiziranje bilo čim složenije. Svejedno sam mišljenja, da ako je izdaja dio taktike tada je to ipak nesportski i nedostojno provedenog vremena i truda.

Odigrao jedan takav svijet i vise nikad dok nebude blokada dvosmjerna. DA nekazem da igraci mogu u recimo minuti izac i uc iz plemena sto stats nece registrirat pa na takvim svijetovima nije uopce cudno da prilikom noblanja nekog zamjetite da mu stize deff iz par plemena sto je tragikomicno.
 
Last edited:

DeletedUser

Guest
postavke su takve kakve jesu,nelogičnosti su na svakom koraku,ali i one su subjektivne,što je nekom nelogično drugom može bit logično i obrnuto...evo meni je npr. nelogično da se ne može poslati deff da putuje prema selu koje je u tuđem plemenu-pa ako ga u međuvremenu uzmeš deff sjedne,ako ne bude posjeta
isto tako blokiranjem suporta van plemena izbacuje se opcija da si namjerno srušiš zid ili čak makneš religiju pa tempiraš off da ubija protivnička pojačanja-nekad je to bilo super oružje ,ali to je sad domena raspravke koje su opcije bolje-tu pak 100 ljudi 100 ćudi
kad sve zbrojim-najvažnije da paladin nema oružja-ta opcija kad je uključena ozbiljno zna dovest do situacije da je regularnost čitavog svijeta upitna
 

AT ANIMAL

Super Moderator
Reaction score
2
Nama definitivno trebaju kup svijetovi nesto kao masters samo sa 4 kontinenta 4 ekipe, veca brzina, dva svijeta bez mogucnosti restarta trajanje tri mjeseca. Realno nismo nesto bogati brojem igraca. Zar nebi bilo zabavnije da tri mjeseca uzivas u igri sa svojom ekipom pa kako zavrsi, nego da igras godinu pa ili cekas end kao pobjednik par mjeseci ili se obrises kao porazeni. Mislim da bi sve zivnulo na taj nacin, nego logikom duzine da se premium racuni iz mjeseca u mjesec pale, a svi znamo da određen broj igraca obozava start, da dobar broj igraca svremenom odustaje, da dođe ljeto, fakulteti, odmori, poslovi itd itd. Ja sam uvjeren da bi na taj nacin bio puno veci odaziv igraca, buno vise zestine, forum bi bio zabavnij cak mislim da postavke bi bile potpuno nebitne jer ako se 4 ekipe sa 30 clanova prijave svijet zatvara novo registriranje i tako dva paralelna svijeta. Ni finale nebi bilo potrebno. Mislim meni bi bio to gust zaigrat.
 

bakho

Active Member
Reaction score
12
Pa mozda bi malo bolje bilo da ovo sto imate rasporedite na vise kontinenata kao US server, sto smo ja i rubo govorili. Mislim da US ima i manje igraca od hr, ali je 10x zanimljiije igrati, puno barbara puno kontinenata, a ne da ti je na 1h 20 igraca kao kod nas.
 

Ogavna Budaletina

New Member
Reaction score
0
Pitanje za postavke na s15 i ostalim novijim svjetovima.

Na restartu sam na s15. Računao sam nastaviti igru jer sam prije restarta imao baklju i zlatnika za 35 plemića. Odlučio sam otići na rub karte i uz pomoć plemena ponovo napraviti selo i iz njega se proširiti. Jučer ujutro sam napravio akademiju i iznenadio se kad sam vidio da su mi zlatnici za izradu plemića poništeni. Podrška mi je danas odgovorila da su takve postavke na s15 te da igrač na restartu gubi stečene zlatnike.

Takve su mi postavke čudne jer su mi ostala oružja za paladina koje sam stekao prije restarta a zlatnici nisu.
Koji je razlog za takve postavke? Da li je razlog takvih postavki da se igrači demotiviraju za nastavak igre na odmaklim svjetovima ili je stvar u kupovini premium bodova kojima se može utjecati na količinu opljačkanih zaliha kako bi se kovali novi zlatnici (kroz premium račun i farmera) dok se na paladinove predmete ne može utjecati sa premium bodovima pa su onda i ostavljeni igračima na restartu.

Stvarno bi mi bilo zanimljivo dobiti smisleni odgovor za ovakve postavke jer smatram da postavke igre nikako ne bi smjele biti demotivirajuće za igrače niti orijentirane na zaradu u toliko očitoj mjeri.
 
Last edited:

pajke

Member
Reaction score
5
Pa ovako da si ti htio ti bi nastavio odma posle restarta i imao bi one zlatnike ali ti si cekao da prodje 14 dana pa i tada se zlatnici gube koliko sam ja skontao tj kad ti nestane racun makar imao 0 bodova :D
 

Ogavna Budaletina

New Member
Reaction score
0
Pa ovako da si ti htio ti bi nastavio odma posle restarta i imao bi one zlatnike ali ti si cekao da prodje 14 dana pa i tada se zlatnici gube koliko sam ja skontao tj kad ti nestane racun makar imao 0 bodova :D

Hvala ti na odgovoru u kojem me oduševljavaš preciznom analizom problema. Hvala ti i na na volji što pokušavaš odgovoriti iako nisi niti pročitao upis do kraja a vidim i da ga nisi sasvim shvatio. Nadalje, rečenicu koju si složio mogu iskoristiti programeri google translatora kada se prevodi sa inuitskog jezika na tagalog jer si u nju uspio staviti cijeli niz imenica, glagola, pridjeva itd. bez ijednog znaka interpunkcije.

Netko bi tvoj upis nazvao spamom ali mislim da to ovdje nije slučaj pošto je spam pisanje sa svrhom pisanja. Ti si uzeo tipkovnicu i nasumično tipkao i dobio određenu količinu teksta koju si zatim poslao kao odgovor.

Stvarno bi molio nekog moderatora ili nekog tko ima pravo na odabir postavki igre da odgovori na upis kojeg sam jučer postavio.
 

snowball

Member
Reaction score
0
Ja mislim da je tako na svim serverima. Cini mi se, iako nisam siguran, da je nekad davno vazilo i da zlatnici ostaju.
 

AT ANIMAL

Super Moderator
Reaction score
2
Ukoliko imate dodatnih pitanja glavni admin ce vam ponovo izaci u susret na podrsci.


Takve su mi postavke čudne jer su mi ostala oružja za paladina koje sam stekao prije restarta a zlatnici nisu.
Koji je razlog za takve postavke? Da li je razlog takvih postavki da se igrači demotiviraju za nastavak igre na odmaklim svjetovima ili je stvar u kupovini premium bodova kojima se može utjecati na količinu opljačkanih zaliha kako bi se kovali novi zlatniciri.


Innogames sigurno nema poslovnu politiku da demotivira igrace, ali svakako ima politiku kojom pokusava uskladiti zaradu i zainteresiranost igraca za igrom. Da li to uspjevaju ili ne to je stvar debata.
 
Last edited:

Ogavna Budaletina

New Member
Reaction score
0
Svakako je demotivirajuće vidjeti da u igri ne možete postići ono što ste planirali i to iz administrativnog razoga koji nije niti objavljen kao promjena u postavkama.
Svejedno, hvala na odgovoru.
 

DeletedUser

Guest
nije bez veze stavljeno.

do sada su nas odbijali radi premalog tržišta..
ali pojavila se šansa da nam "usliše molbe"
 
Top