Strategija Igre

  • Thread starter Soft-HeaRted KiLLer
  • Start date

DeletedUser

Guest
Ajde da podjelimo iskustva vezano za samu igru.

Kako graditi selo, koju vojsku praviti, kako voditi Pleme, kako ratovati, kako uzimati druga sela......., prisjetimo se nekih starih iskustva ili nekih novih pisimo raspravljajmo se (bez uvreda :) ), djelimo dobre kritike i sve sto ide uz to.

Neka novi clanovi ili igraci koji nemaju dovoljno iskustva mogu procitati nesto osim raznih Tutorijala dobro ce im doci a mozda i mi naucimo nesto novo :pivo:


:kokice:
 

DeletedUser

Guest
:eek:k:
mogla bi bit zanimljiva tema,pa soft eto ti dugo igraš i otvorio si temu sad i pokreni raspravu,sigurno si se susretao sa svakakvim igračima,pa što ti se čini koje su najčešće i najveće pogreške manje iskusnih igrača?
 

DeletedUser

Guest
Dobro pitanje :eek:k:

Najvece greske igraca u pocetku igre su to sto prave rudnike na recimo level 28 ili 29 a stala i kasarna su na 5 farma recimo na 20, napucali ste bodove ali nemate cim braniti to selo i svaki igrac koji izvidi takvo selo svidjet ce mu se i bez obzira na to koliko vi bili aktivni i koliko krili vojsku igrac koji vam izvidi selo znat ce da veoma lako moze da uzme vase selo k sebi jer koliko mozete napraviti vojske u farmi 20 i koliko brzo mozete trenirati vojsku u stali i kasarni na levelu 5

Druga stvar koja mi je cak sta vise smjesna slanje vejkova u kasnoj fazi igre recimo posalju na vas 5000 fejkova od kojih su 4950 sjekira ili koplje ili mac 2 traina 10 nuka i jos 30 fejkova sa po jednim ovnom na razlicita sela ali ovo ne salju samo neiskusni nego i oni sa "iskustvom" znaci veoma je lako prepoznati gdje idu pravi napadi.

Recimo vidio sam i mnogo slucajeva kad igraci dizu selo na 11000 ili 12000 bodova ni to mi se ne svidja jer samo ste bezveze opteretili farmu sa nepotrebnim zgradama i imate manje farm mjesta za vojsku sve preko 10000 bodova je previse.

Ima jos mnogo stvari ali ajde da vidimo i druga misljenja :andjeo:
 

DeletedUser

Guest
Dobro pitanje :eek:k:

Najvece greske igraca u pocetku igre su to sto prave rudnike na recimo level 28 ili 29 a stala i kasarna su na 5 farma recimo na 20, napucali ste bodove ali nemate cim braniti to selo i svaki igrac koji izvidi takvo selo svidjet ce mu se i bez obzira na to koliko vi bili aktivni i koliko krili vojsku igrac koji vam izvidi selo znat ce da veoma lako moze da uzme vase selo k sebi jer koliko mozete napraviti vojske u farmi 20 i koliko brzo mozete trenirati vojsku u stali i kasarni na levelu 5

ccc..
netruj pusti ljude nek izgradjuju selo
lako poslije dignemo kasarnu i stalu kad imas rudnike :p
 

DeletedUser

Guest
Ima jos mnogo stvari ali ajde da vidimo i druga misljenja :andjeo:

loš odaziv :(

za ovo prvo jbg. što je tu je,pretpostavka je da je početak svijeta i da to rade novi igrači-to mogu izbjeć čitajući razne tutorijale,ali ovaj drugi problem sa fejkovima to je već zanimljivo,bilo da je riječ o svijetu sa fejk limitom ili bez njega činjenica je da se fejkovi loše šalju,osobno mislim da je razlog tomu što većina igrača nikad nije ni bila pod pravim napadima,u biti nije bila u poziciji da se KVALITETNO brani, i onda se ne može stavit u kožu onog kojeg želi napast i nezna kako da pošalje napade da budu što nezgodniji za određenu metu.....tako da bi ja uz 2 već navedena problema nadodao i općenito lošu kvalitetu obrambenih akcija kod većine igrača,sve se svodi na "raspodijeli deff"!(i to često taman onoliko koliko je dovoljno da pobije nuke koje su poslane)a što deff također cijeli izgine i što se radi duplo sporije od offa to im očigledno nije važno :zid:
 

versache

Member
Reaction score
0
Pa zato se deff sakrije, presjeku se plemići :p
i ubaci deff iza sjeće(ako ga imas naravno) :D

Odavno nisam sjekao dobre trainove :love:
 

DeletedUser

Guest
Pa zato se deff sakrije, presjeku se plemići :p
i ubaci deff iza sjeće(ako ga imas naravno) :D

Odavno nisam sjekao dobre trainove :love:

Polako, bice vremena. :love:

Sustina svakog pocetka je imati dobre saigrace,doci sa kvalitetnim pojedincima,tj. dobrim plemenom.
Samostalno ici na neki server je tesko,i vas opstanak onda u velikome zavisi o sreci.

I u zavisnosti od toga koliko vremena imate i koliko ste agresivan igrac, odlucujete kad krenuti neki server.
Ako ste stalno online i imate iskustva,onda krecete od pocetka servera,iz sredine,
a ako niste bas sa vremenom i igrate opustenije,onda sacekate par dana,pa krenete sa jednog kraja mape.
 

DeletedUser

Guest
Soft-HeaRted KiLLer pokazala sam ti nedavno slučaj kad je poslan kompletni off na deff selo zid lvl 20,
no bez ijednog ovna.

Rezultat možete pretpostaviti.



Ovnovi su poslani sami, naknadno.

I tu možete pretpostaviti kako su završili.
 

DeletedUser

Guest
pokušaj oživljavanja teme,ali na kraju završi sa nepotrebnim spamom-idemo ponovno; kako iskorištavate bonus sela?-ok bonus radionica logično da se gradi 2500 kata,možda ne uvjek,možda netko voli off sa više ovnova tamo napravit,ili 500 kata za rušenje sela,ali što sa bonus vojarnom,štalom,farmom......što tamo graditi-off,deff,izviđače,ili ne obraćate pozornost pa jednostavno gradite što vas ide bez obzira na to što je bonus selo?
 

starcevica

Member
Reaction score
1
@Rubo

Strasno dobro pitanje... :eek:k:

po meni bonus vojarna/kasarna je za deff...brzo se gradi i mozes napraviti deff bez teske,kata i da brzo nabijes farmu 24000 (posto sam vidio da neko svasta trpa u deff samo da popuni farmu)...

bonus stala je po meni treba da bude off grad...jos ako je na frontu mozes izgraditi samo kombinaciju brzih strijelaca i lake (bez sjekira,ovnova)...nekome ce ovo biti cudno...al u slucaju da se izvidi neko off selo od protivnika i zelis brzo da ga pocistis (racunajucu da nije online) evo rijesenja..ili ako ti treba neko hitno ciscenje nekog sela....

bonus za farmu isto po meni treba da bude off...jedan takav off moze puno zla da nacini protivniku..

(al opet dosta toga i zavisi od samo pozicije bonus sela na karti i okruzenja oko njega)

:pivo:
 

DeletedUser

Guest
Ja nikada ne idem da noblam bonus selo osim ako se takvo selo ne nalazi kod neprijatelja, ako sam ga zauzeo recimo u svim bonusima iskljucivo radim off osim u bonusu koje ima povecanu proizvodnju resursa tu jedino radim deff jer rjetko farmam sa deffom a s takvim selom i nemam potrebe da farmam

bonus farma - off iskljucivo sa malo vecom kolicinom ovnova recimo 400-500 komada

bonus vojarna - off sa sjekirama zato sto se deff trosi u mnogo manjim kolicinama nego off i nemam potrebu da ga konstantno obnavljam (iz mog dosadasnjeg iskustva)

bonus stala - u zavisnosti od mjesta na kom se nalazi, ako je na frontu ide teska konjica sa plemicima, ako ne onda pravim samo laku konjicu i brze strelce bez plemica :)

bonus radionica - cudno ali nikad do sada nisam posedovao takvo selo i ne znam sta bi radio u njem ali vjerovatno bi parkirao signal i kate zbog brzeg suporta
 

DeletedUser

Guest
bonus ressi - isključivo deff selo

bonus štala - uglavnom laka, brze strijelce ne radim nikad

bonus stanovništvo - off, više sjekira

bonus vojarna - off koji se ovdje brže obnavlja

bonus skladište i trgovci - deff selo

bonus radionica - kate
 

kickyourass

Member
Reaction score
0
bonus ressi - deff

bonus štala - tu stavim samo tešku i srušim kasarnu i sve nepotrebno točnije meni stane 3472 teške u takvo selo

bonus stanovništvo - sjekira koliko stane 8 i nesto tisuca , 3000 lake , 500 brzih , 500 ovnova i 50 kata

bonus vojarna -uvijek radim 9000 koplja i 12000 mačeva

bonus skladište i trgovci - to mi nije bitno..što se potrefi ali trebalo bi po meni biti deff jer od tuda šaljem rese ako uzmem neko selo dalje da izradim brže crkvu a pošto se off vazda troši onda da je off nebi nikad imo resa za poslat

bonus radionica -samo kate ono što mi ne nepotrebno kasarna i ostalo se poruši i stane oko 2500 kata
 

kickyourass

Member
Reaction score
0
Neću sad o početku ... najvažnije je imat premium i neprekidno farmat to je ključ uspijeha

Kasnije postoje mnoge taktike branjenja,napadanja , način izrade off i deff sela sve ovisi jedno o drugome netko preferira brzi deff koji se brzo kreće i brzo radi

2000 teške i 8000 koplja ali nema jačinu kao onaj deff iz kasarne recimo 8000 mačeva , 8000 koplja i 4000 strijela , po meni bolja opcija je brzi deff jer svugdje na vrijeme stižu lako se obnove

Off - osobno volim radit najviše 6000 sjekira , 3000 lake , 200 brzih ( smatram da je sasvim dovoljno jedino u selima sa bonusom povečam taj broj , brze služe jedino za strijelce znači ako vam susjed ne radi strijelce u obrani nema potrebe da ih radite uopće , 100 -1000 strijela ja tako to gledam ) , 300 ovnova je po meni najbolje neki vole radit 400-500 ali smatram da imaju lošiju učinkovitost možda će te više srušit zid ali nečete im at dovoljno vojske da ubijete vojsku u selu ...također povečavam na 500 u selima sa bonus farmom , netko voli radit po 1000 ovnova pa dodat još paladina i s time prvo nasrće na puno selo..dođe skoro na isto ..neki tvrde da se uštedi koja nuka...nisam nikad pokušavo..ali ima vremena

Off sela na liniji .. postoji i taktika da se na crti radi ovakvo off selo,to sam skupio od svog frenda nije losa taktika

6200 sjekira
500 izviđaća tako da možete u bilo kojem trenutku pronjuškat kod susjeda
2000 teške tako kad noblaš sa zadnjim plemičem ubaciš 2000 teške i ako pokuša prenoblat ne može ni na zidu 0 sa cijelim ofom to vam dava vremena da vodete vaš deff
200 ovnova
i nabaci se plemiča
 

DeletedUser

Guest
bonus štala - tu stavim samo tešku i srušim kasarnu i sve nepotrebno točnije meni stane 3472 teške u takvo selo

slično znam napravit u brzoj proizvodnji željeza,samo bez rušenja vojarne
radionica-kate
štala,vojarna off,samo u vojarni više sikira,u štali više lake samo zbog brzine izgradnje,također se vodim po logici da se off više obnavlja, deff ako ga pametno koristite nikad ne izgine više od 10% i kad se jednom izgradi ne treba mi brža proizvodnja za ga obnovit
stanovništvo obavezno off,jer deff lako naštancate u selo i 24000 ili 26400 nije mi razlika kad je u selu više defova, s druge strane off se osjeti razlika

i evo nove teme,bravo kick:festa:
izgled deff/off sela
moram priznat da mi zanimljivo izgleda ova opcija sikire/teška za uz plemiće,ako treba nuke sasvim je solidan,ako treba sa zadnjim plemićem dobro dođe 2000 teške,možda probam,a možda i ne,ali izviđači mi nisu za off selo 10 max i tako po razini srušenog zida vidiš koliko ima toga u selu,a ako oćeš izvidit imaš izviđače u drugom selu
inače off selo-razne varijante,ali 90% mi ih izgleda 6499 sikira,2730 lake,350 brzih,10 izviđača,270 ovnova i 15 kata-glupi brojevi,ali jbg. tako je namješteno
deff-uz sela od 2500 kata i par sa 3k teške većina ih je cca 5000koplja,5000 strijela,1700 teške,par mačeva i par kata,samo da mogu poslat suport sa različitim brzinama i fejkove s katama-brzina izgradnje,brzina suporta i snaga deffa sve zajedno ovo mi izgleda najbolja kombinacija
 

kickyourass

Member
Reaction score
0
osobno najviše deff radim ovako

8000 koplja (to mi je standarno)
3000 mačeva
3000 strijela
1000 teške
10 izvidnice
100 kata


inaće ovo što si rubo napiso da u ofu ne treba toliko izviđaća slažem se ja ih napravim 8-10 u off selu ali u ovim graničnim ofovima volim imat više izvidnice da mi je lakše izvidit nego iz nekog udaljenijeg izviđačkog sela
 

DeletedUser

Guest
7000 koplja
7000 mačeva
7000 strijela


no više volim brzi deff, učinkovit je i brzo se obnavlja

10000 koplja
1800 teške
 

kickyourass

Member
Reaction score
0
uz sav spori deff što se gradi ti još staviš 7000 strijal to će biti za 2 mjeseca gotovo haha točnije 54 dana

dok se 12000 mačeva i 9000 koplja radi 48 dana 6 dana razlike

ali svejedno sporo s obzirom da se recimo 2000 teške i 9000 koplja izgradi za 17 dana
 

DeletedUser

Guest
kick, da znam koliko treba vremena da se izgradi kombinacija 7-7-7 iz vojarne,
no, brzina nije uvijek vrlina :lool:

zato postoji i brzi deff .
 
Top