Strategija Igre

  • Thread starter Soft-HeaRted KiLLer
  • Start date

kickyourass

Member
Reaction score
0
stvar je u tome da i nevalja puno strijela gradit što se mene tiće..kad vidim da netko puno radi strijela samo povečam proizvodnju brzih strijela i stvar riješena ...po meni je najbolje bez strijela ako se već radi spori deff a možda 1000-2000 eventualno
 

DeletedUser

Guest
of radim sjekire, laku konjicu i ovnove negdje ubacim neku katu ali pretezno bez njih tacnije nikad ne znam koliko koje vojske izgradim radim je tako da se najbrze izgradi s tim sto ovnova pravim od 260-280 recimo saljem nuk i prezivi mi samo 1000 LC ja ne ganjam tu 3000 lc a 7000 sekira nego jednostavno tu mozda bude 3600 lc a 5000 sekira ili slicno

sto se tice deff vojske radim samo koplja i tesku konjicu i to 9000 koplja ostalo konjica i ubacim 100 katapulta zbog raznih fejkanja i mozda za neki stack gdje mi stoji signal

samo na pocetku igre radim koplja i maceve u nekim selima i ubacim kojeg strelca jer nemam dovoljno resursa da gradim tesku i koplja istovremeno

to je to otprilike :D
 

DeletedUser

Guest
@ Soft-HeaRted KiLLer: Slazem se za napad,za odbranu ne.

@ kickyourass: Ovo sa selom sa sjekirama i teskom je velika glupost. Napadac ima srecu vecu od 5% i adio amigo.
 

sultan i

Member
Reaction score
0
eeeeeeee

inace sam deff igrac.
najbolja kombinacija za dobru odbranu je dobre kolege oko tebe.
7000 kopljasa
2000 teske konjice
naravno kata koliko god moze sa vatrenim.

moze tu i vise ali zato zrtvujete bodove.
ja recimo kada su upitanju sela na frontu negradim da stoje dobro sa bodovima.
gradim ono sto je potrebno za brzu izgradnju vojske
farma ide na maximum, zid, vojarna i stala skladiste netrosi farmu glavna zgrada nikad preko 20 nekad i manje ako mi netreba plemic u tom selu tako da neide ni kovacnica na maximum .
trgovinu gradim na 20 ako je upitanju deff selo tu se vojska slabije trosi
dok nuka se trosi cim je spremna i tu ide manja trgovina.

moje naj jace off selo ikad uradjeno malo ce nevijerovatno zvucati.
8000 sijekira
3000 lake
200 ovnova
resse podpomognute sa selima iz neugrozene zone.
da nebi bio predug test imam ja svega za pisati pa drugi put o taktici ratovanja.
 

kickyourass

Member
Reaction score
0
@ Soft-HeaRted KiLLer: Slazem se za napad,za odbranu ne.

@ kickyourass: Ovo sa selom sa sjekirama i teskom je velika glupost. Napadac ima srecu vecu od 5% i adio amigo.

nisam baš skužio na što misliš ali evo ovako

nema svak idealne uvvjete za prenoblat vazda puno off selo i tako dalje kad se prenoblava prenoblava se s svačim polu nukama i tako dalje...nekad nečeš uspijet nekad očeš...tvoje mišljenje je da je glupost ok nije da se baš slažem tu sam caku uhvatio na tw-u a ne na hr serverima
 

DeletedUser

Guest
Dobro,ako je sa tw onda je vrhunska caka.
Imaju i oni svojih momenata....
 

Fearless

Banned
Reaction score
0
Ja sam cuo da su na 'tw' sve sami pro igraci...:lool:

Neki moj defaultni deff:

8k koplja
2k teske konjice
50-80 kata
nesto skauta

Kod off-a imamo kombinacije razne, uglavnom akcenat je na lakoj konjici, nikad preko 5500 sjekira, jer nema potrebe...
 

elmoo

Well-Known Member
Reaction score
152
ajde svako ima svoje kombinacije, off/deff, zavise i postavke, kovacnica,signali....

ali treba napomenuti da je optimalno koristenje opere za ovu igru,posebno ako je prilagodite, npr tabove da mijenjate u 1 i 2, i tako neke cake, onda ustedite dosta vremena, provjereno vise puta :eek:ok:
 

Tose23

Member
Reaction score
0
11000 sp
1750 hc
50 sc

8000 sp
1400 hc
700 cat
50 sc



6700 axe
3100 lc
320 ram
20 cat
50 sc
 
Last edited:

Tose23

Member
Reaction score
0
inače taktika je ok - za sve one bogom dane fala bogu ima simulator da si sami procjene da li valja ili ne

meni osobno ne jer je teska skupa a i od same teške i nema puno koristi u branjenju
al u nekoj kombinaciji off sela 7500 AXE 2000 HC 300 RAM
a deff naprimjer 13000 SP 4000 BOW i 500 HC
Ti daje mogućnost da igras 50:50 off:deff

al naravno ima to i svojih mana

ugl klasika je klasika:andjeo:
 

DeletedUser

Guest
inače taktika je ok - za sve one bogom dane fala bogu ima simulator da si sami procjene da li valja ili ne

meni osobno ne jer je teska skupa a i od same teške i nema puno koristi u branjenju
al u nekoj kombinaciji off sela 7500 AXE 2000 HC 300 RAM
a deff naprimjer 13000 SP 4000 BOW i 500 HC
Ti daje mogućnost da igras 50:50 off:deff

al naravno ima to i svojih mana

ugl klasika je klasika:andjeo:

nema teorije da igras 50%/50% sa bilo kojom kombinacijom deffa

deff 75%/ off 25% najbolja kombinacija i najsigurnija

a tesku radim iz vise razloga ne samo za odbranu svojih sela ali to je druga prica i nije bas mnogo za forum ali najefikasnija defanzivna sela su koplja/teska konjica s tim sto na svako 15to selo imas jedno sa teskom konjicom u biti najbitniji je raspored sela ;) i u pocetku i kasnije
 

DeletedUser

Guest
Prije svega, pohvala za otvorenu temu...Napokon smo iz brojenja do 2000 prešli na prave i korisne stvari...:festa:

Mislim da ste već sve potrebno rekli...Očito je da igrica nije toliko zahtjevna i da se bit i nit shvati vrlo brzo, tako da dobri igrači o igrici znaju gotovo sve...Način izgradnje sela i vojske u njemu, rasporeda sela, bonus sela i sve te "praktične" stvari su stvar osobne odluke i navike...I uz neke manje razlike, mislim da to nije uopće toliko bitno...

Igrica je odlična, jer je plemenska, jer ekipa pobjeđuje...I u to sam se uvjerio milijun puta...Dakle, dobra ekipa, povremeno pričanje i razglabanje o svim stvarima...Dosta ratovanja(ne samo sa barbarima) i učenja na vlastitim greškama i skupljanje iskustva u raličitim stvarima - jedini ključ uspjeha i nadogradnje igračkog umijeća...

I još jedna stvar o kojoj se vidim nije pričalo puno - mislim da je tako i bolje, jer bi bilo blesavo - a to je: PLEMENSKA TAKTIKA...To je najjači element, koji donosi prevagu u ovoj igri...Eto, toliko od mene...Pozz

Živila BEVA :festa:
 

kickyourass

Member
Reaction score
0
Prije svega, pohvala za otvorenu temu...Napokon smo iz brojenja do 2000 prešli na prave i korisne stvari...:festa:

Mislim da ste već sve potrebno rekli...Očito je da igrica nije toliko zahtjevna i da se bit i nit shvati vrlo brzo, tako da dobri igrači o igrici znaju gotovo sve...Način izgradnje sela i vojske u njemu, rasporeda sela, bonus sela i sve te "praktične" stvari su stvar osobne odluke i navike...I uz neke manje razlike, mislim da to nije uopće toliko bitno...

Igrica je odlična, jer je plemenska, jer ekipa pobjeđuje...I u to sam se uvjerio milijun puta...Dakle, dobra ekipa, povremeno pričanje i razglabanje o svim stvarima...Dosta ratovanja(ne samo sa barbarima) i učenja na vlastitim greškama i skupljanje iskustva u raličitim stvarima - jedini ključ uspjeha i nadogradnje igračkog umijeća...

I još jedna stvar o kojoj se vidim nije pričalo puno - mislim da je tako i bolje, jer bi bilo blesavo - a to je: PLEMENSKA TAKTIKA...To je najjači element, koji donosi prevagu u ovoj igri...Eto, toliko od mene...Pozz

Živila BEVA :festa:


plemenska taktika je vrlo jednostavna udri po onom tko je najopasniji i zadaje ti najviše problema...ubij njegovu volju za igrom

a onda lijepo sjednem i 2 dana izgubim na slaganje akcije haha :kokice:
 

Tose23

Member
Reaction score
0
nema teorije da igras 50%/50% sa bilo kojom kombinacijom deffa

deff 75%/ off 25% najbolja kombinacija i najsigurnija

a tesku radim iz vise razloga ne samo za odbranu svojih sela ali to je druga prica i nije bas mnogo za forum ali najefikasnija defanzivna sela su koplja/teska konjica s tim sto na svako 15to selo imas jedno sa teskom konjicom u biti najbitniji je raspored sela ;) i u pocetku i kasnije


zasto nebi bilo moguće, igrat 50:50
pogotovo tu na hr serveru di ekipa vidi lika od 5 milja bodova i zaobilazi ga u sirokom luku

a u ostalom imaš mali miljon kombinacija i taktika, a najvaznije je da ih podredis svom gustu,
odnosno igras onako kako tebi to odgovara....

50:50 u ovom slučaju di su ti i off sela polovična deff sela je i vise nego moguće,
a na kraju krajeva napad je najbolja obrana :)
 

DeletedUser

Guest
zasto nebi bilo moguće, igrat 50:50
pogotovo tu na hr serveru di ekipa vidi lika od 5 milja bodova i zaobilazi ga u sirokom luku

a u ostalom imaš mali miljon kombinacija i taktika, a najvaznije je da ih podredis svom gustu,
odnosno igras onako kako tebi to odgovara....

50:50 u ovom slučaju di su ti i off sela polovična deff sela je i vise nego moguće,
a na kraju krajeva napad je najbolja obrana :)

E bracika ta taktika ti moze upaliti na nekom mrtvom serveru gdje se samo kuju novcici i nobluje se 20 sela dnevno a tamo di se ratuje di puca na sve strane gdje se nobla ili prenobla po 500 sela dnevno tu tesko da ces bilo sta napravit.

Ti bi napunio svoja frontalna sela dok bi sredina ili pozadina bile suplje i da se organizuje plemenska akcija na tvoju pozadinu sa po samo jednim nukom i trainom pukao bi veoma brzo nedavno sam imao iskustvo slicno da se sretnem sa takvim igracem na ba serveru od svojih 27 sela imao sam samo 7 off sela i 3 traina i u roku od 7 dana noblao sam mu 9 sela on je tada imao 40 sela znaci za 100k boda bio jaci od mene ali ga zeznulo upravo to sto je imao 15 off sela a 25 deff i suportao je frontalna sela sa mnom dok su ostala pucala i polako se trosio deff i iz frontalnih sela a da pritom i dalje nakon 7 dana imao sam 4 nuke i 2 traina citava i kasnije mi ga bilo jednostavno zao pa sam prekinuo taj cirkus jer bio je igrac koji je bio mislim u top 7 ili 8 igraca a ja sam bio 20 sad je on tamo negdje medju 40 a ja sam top 12.

pogledaj ovaj tw stats i njegova izgubljena sela i sve ce ti biti jasno, ja sam tamo igrao kao simicstevan sad sam napustio zbog tamo nekih razloga prvenstveno zbog dosade

prvo sam ga izvidio i shvatio kako razmislja i nakon toga za 5 dana krenuo u akciju bez dodatnog izvidjanja samo je prva dva izgubljena sela pokusao da prenobla i kad je spucao svoj off vise nije ni pokusavao da prenobla jednostavno se prepustio :)

O tome ti pricam znaci sve zavisi gdje igras a ako naletis na aktivnog igraca koji zna sto treba uradit dzaba ti toliki off sela ce da padaju kao kruske
 

DeletedUser

Guest
pa jesi ti ser killer onaj sto igra na acc-u simistevan pa gledam taj tw stats njegov i cudno mi mislio sam da ti poklanja sela :)
 

DeletedUser

Guest
pa jesi ti ser killer onaj sto igra na acc-u simistevan pa gledam taj tw stats njegov i cudno mi mislio sam da ti poklanja sela :)

jesam taj sam samo sto sam sad posle svega toga batalio taj svet jer je previse dosadan

a kako ce mi poklanjati sela kad sam ja bio u CSDS a on u AIDS a svi znaju da ta dva plemena ratuju :ludilo:
 

DeletedUser

Guest
znam,pa igrao sam jedno vreme u AIDS-u i dosadilo te ovo te ono,mogu ti reci pravo si ga skrsio,a neznam ja hehe bio je on u BMF vi u CSDS ista je to ekipa,samo je cudno onako izgubiti sela a nigdje otpora moras priznati da je malo sumnjivo...
 

DeletedUser

Guest
znam,pa igrao sam jedno vreme u AIDS-u i dosadilo te ovo te ono,mogu ti reci pravo si ga skrsio,a neznam ja hehe bio je on u BMF vi u CSDS ista je to ekipa,samo je cudno onako izgubiti sela a nigdje otpora moras priznati da je malo sumnjivo...

pa nemam potrebu da se pravdam (jesmo igrali zajedno samo sto je na tom racunu neki igrac kojeg ja ne znam nekada je bio elmo dok smo igrali zajedno ali je nekom poklonio taj acc) svejedno mi ako hoces vjeruj ako neces ne moras na tebi je ali skontaj sam da mi je poklanjao sela da li bi nastavio sa igrom ili bi mi poklonio sva sela :zid: imaju i izvjestaji ako te bas zanima trazi od nekog iz CSDS da ti da ja tamo vise ne igram tako da je to iza mene :eek:ok:

i nisam pokrenuo raspravu da se hvalim tog mi ne treba moji suigraci i moji neprijatelji znaju kakav sam ja igrac i to mi dovoljno nego jednostavno sa ovim sam tosetu tio da kazem samo sta moze da mu se desi ako ne bude imao dovoljno deff-a

Ja svojim suigracima nikad nisam rekao da prave deff radi sebe nego radi plemena i to moras da znas ako si u plemenu i ako si timski igrac od tvojih 1000 kopljanika 300 je plemenskih a 700 tvojih

Nego ja se ispisah svasta ovde da cujemo malo i druge igrace kako razmisljaju :pivo:
 
Top